Recenzja gry Statki

Z „Gier podróżnych” od wydawnictwa Granna pokazywaliśmy już kiedyś „Łamigami” – gra się sprawdziła zarówno w pracy z uczniami w szkole, jak i do zabaw w domu z dzieckiem – tu akurat prostsze warianty z uwagi na wiek córki. Zabawka była a także używana w podróży, kiedy pasażerowie nie mieli warunków na inne formy rozrywki niż siedzące – jazda samochodem. „Statki” to kolejna pozycja z tej serii – klasyk!

Najbardziej widowiskowe są „Statki” w składanych skrzyneczkach z trójwymiarowymi miniaturkami i znacznikami strzałów oraz uszkodzeń, są jednak niepraktyczne dla osób mobilnych, ponieważ komponenty łatwo pogubić, a produkty takie zajmują tez miejsce w bagażu – najlepszym wyjściem jest tradycyjna forma gry.

Tu przychodzi nam z pomocą wydawca, ponieważ nie musimy każdorazowo bawić się w rysowanie tabel i wypisywanie cyfr i liter na obrzeżach – jest to żmudne, aczkolwiek użyteczne, kiedy dziecko potrafi już czytać znaki, ale ich kaligrafia sprawia jeszcze problem. „Statki” w tym wydaniu to gotowe szablony z pomiarem, czy też identyfikacją pól wody i okrętów.

Zasady zostały spisane na jednej stronie, więcej nie potrzeba. Ilustracje statków są ładne, ale oznaczamy je i tak w postaci uproszczonej – obrysu kratek, bo tak szybciej i łatwiej. Tradycyjnie zatem – pojedynczy czteromasztowiec, dwa trzymasztowce, trzy dwumasztowce oraz cztery jednomasztowce zajmujące pojedyncze miejsca na planszy. Statki nie mogą się stykać. Strzelamy na przemian, do zatopienia wszystkich przez któregoś z graczy.

Klasyczna gra w ciuciubabkę na planszy. Uczy, jak sprytnie rozmieścić statki, jak najlepiej strzelać, aby poszatkować teren w celu odszukania tych dużych jednostek, Najwięcej kłopotu, jak zawsze jest z tymi maluchami – to już los ofiary lub szczęście łowcy.

Gra od lat sprawdza się w podróży, tutaj w formie wygodnej, zwartej publikacji. Notesik, ołóweczek i to wystarczy – bawimy się! A cena tyle co nic. Bitwa morska właśnie się rozpoczyna, polecamy!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!