Recenzja gry Wiewiórki atakują Smart

Kolejna łamigłówka, którą warto obejrzeć. Były już zajączki, liski, pingwiny, misie, prosiaczki a teraz pora na wiewiórki! Sympatyczne rude kity gromadzą zapasy na zimę, a my musimy im w tym pomóc. Zapraszamy do zabawy.

Wiewiórki atakują” lub w oryginalne „Squirrels Go Nuts” to gra logiczna dla dziecka w wieku od 6 lat, mamy tu 60 wyzwań. Na komplet składają się: plansza gry z przezroczystym wieczkiem zamykającym, 5 żołędzi, 5 puzzli o różnym kształcie (kwiat i 4 wiewiórki), księga z zadaniami.

Niespotykane wcześniej na pewno są piłeczki – orzechy czy żołędzie – wydawca trochę się miesza, ale to najmniej ważne – istotne, że jedzonko musi trafić do norki gryzoni. Puzzle również są nieco inne – trójwymiarowe zwierzątka to już podstawa w najnowszych produkcjach – tutaj są jak zawsze urodziwe, natomiast trawka przed nimi jest dziurawa – posiada miejsce do umieszczenia żołędzia przez wiewiórką. Sama plansza również jest przestrzelona na wylot, ponieważ nie każdy żołądź trafia w pierwszą lepszą dziuplę.

Kiedy piłeczka wleci do złego miejsca niby wystarczy tylko podnieść planszę i wyciągnąć ją od spodu, natomiast możemy już nie pamiętać, do kogo należała lub niechcący przesunąć cały układ na płaszczyźnie – należy uważać. Kiedy trafiliśmy do właściwego dołka, kolejna wiewiórka bez problemów przesuwa swoją zdobyć nad wypchaną jedzeniem norką. Wszystkie zapasy biorące udział w zadaniu muszą trafić do magazynów wiewiórek. Kwiat to najmniejszy fragment układanki, zajmuje miejsce na planszy i nie można nim poruszać – przeszkadza i taka jego rola.

Z pewnością młodszym dzieciom spodoba się upuszczanie żołędzi – fajnie to wygląda, ale chociaż jest pokazowe to naszym zdaniem nie do końca się sprawdza, bycie ostrożnym nie zawsze wystarcza i nierzadko pojawia się chaos związany z kolejnością wrzutek.

Jest to ładna zabawka, która miłośnicy marki pewnie zakupią. Jeśli jednak wybieracie tylko te najbardziej okazałe łamigłówki, ta do nich nie należy. Nas jednak bardzo cieszy, że producent nieustannie coś modyfikuje i pojawiają się nowe modele rozgrywki.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!