Recenzja IQ Link

IQ” to najlepsza seria łamigłówek kiedy potrzecie bardzo miniaturowej formy. Wszystkie one są do siebie zbliżone pod względem wykonania – szkatułki z elementami umieszczanymi na planszy, jakie one są – tu już pojawiają się różnice.

IQ Link” kojarzy nam się z symbolami przeciwnych płci, a także ze wzajemnym uzupełnianiem się – to również przypomina nasze biologiczne uwarunkowania i role społeczne, które w życiu pełnimy. Pozycja logiczna do indywidualnego łamania głowy i rozwijania szarych komórek. Do rozwiązania otrzymujemy 120 wyzwań, zabawka dedykowana jest dla wieku od 8 lat.

Kolorowe komponenty – 12 puzzli – tworzą połączone ze sobą pierścienie oraz kule. Pole gry zawiera 24 wolne miejsca, a elementów jest w sumie 32, siłą rzeczy będą one się uzupełniały. Oczywiście dwie identyczne końcówki nie będą dokładnie przylegały do planszy więc nie mogą zostać umieszczone w tym samym punkcie. Naszym celem jest rozmieszczenie wybranych elementów i odpowiednie zapełnianie pustych przestrzeni wewnątrz pierścieni w taki sposób, aby wszystko się pomieściło. Nie każde pole musi być zajęte przez klocuszek, zdarzy się na pewnym etapie gry, że będą wolne przestrzenie pomiędzy dodawanymi fragmentami.

Zaletą tej układanki jest mnogość wyzwań, które czekają przed nami, interesujące jest również to, że puzzle z uwagi na ich kształt nie tylko są położone obok siebie, jak w klasycznych grach tego typu, ale się zazębiają tworząc jednolitą całość. Bardzo dobra, mądra pozycja nawiązująca do całej serii, a jednak wnosząca kolejną niespotykaną innowację.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!