Recenzja gry edukacyjnej Mrówki

Mrówki” na pierwszy rzut oka wydają się nieciekawe, bo cóż może być fajnego w porównywaniu liczb. Okazuje się jednak, że gra na tym się nie kończy, a zabawa dopiero rozkręca, przeczytajcie.

Jest to gra edukacyjna do nauki rozpoznawania cyfr i liczb oraz wykonywania działań matematycznych – dodawanie kart. Gra karciana dla 2-5 osób w wieku od 8 lat – warto jednak rozpocząć rywalizację już na początku roku szkolnego w szkole podstawowej – umiejętność ta na pewno się przyda.

W oryginale nie było tych sympatycznych owadów i świetnie się stało, że polski wydawca to zmienił, bo chociaż mrówki to tylko ozdoba, gdyż pozycja oparta jest na sumowaniu cyfr i liczb, to te małe robaczki dodają jednak grze lekkości – staje się ona w odbiorze mniej analityczna.

Karty mrowiska rozkładamy na stole lub podłodze, zajmuje to trochę miejsca i warto o tym pamiętać zawczasu. Następnie będziemy odsłaniali karty mrówek i rywalizowali o zakrycie identycznego numeru w układzie. Pierwszy – szybszy gracz, bierze kartę mrówek i kładzie przed sobą. Tak monotonnie gra wygląda do czasu, gdyż już po chwili kolory kart zaczynają się powtarzać. Teraz już nie zakrywamy kopii w mrowisku lecz do numeru na karcie dodajemy ilość kart tej samej barwy będących w posiadaniu uczestników zabawy i konkurujemy w zasłonięciu wyniku działania.

Gra kończy się kiedy któryś z graczy zdobędzie siedem kart mrówek, każda w innym kolorze lub pięć kart tej samej barwy. Jeśli karty skończą się, a nikt nie spełnił tych wymogów – liczymy, który gracz zdobył najwięcej kart mrówek. Na sieci wydawca umieścił znakomity filmik instruktażowy, instrukcja również jest napisana bardzo czytelnie i doskonale wyjaśnia reguły rozgrywki.

Mrówki” są super w większym gronie, dla pary nie polecamy, ale już przy 3-4 osobach jest bardzo fajnie, gra nabiera wtedy tempa, rywalizacja staje się bardziej żywiołowa, jest też więcej liczenia i zmuszeni jesteśmy do obserwacji większego pola gry.

Dobra gra edukacyjna w ładnej szacie graficznej, która przyciągnie nie tylko małych matematyków.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!