Recenzja gry The Eyez

Dla wszystkich, którzy mają już dosyć kart i kości wykonanych na jedno kopyto, nierzadko u tego samego producenta komponentów. A poszukujących czegoś nietypowego i z klimatem, w co można zagrać z młodszymi dziećmi – jest ten interesujący produkt.

The Eyez” to gra zręcznościowa oraz na spostrzegawczość przeznaczona dla 2-4 dzieci w wieku już od 5 lat, czas rozgrywki zajmuje ok. 15 minut. Trochę za duże pudło w stosunku do skrywanej zawartości chowa bardzo fajną puszkę i 48 plastikowych żetonów, jest też oczywiście instrukcja.

Celem gry jest wybranie tych samych spojrzeń ze stosu zakrytych żetonów ukazujących oczy, zbieramy identyczne pary – każda dwójka będzie warta punkt. Dodatkowe noty otrzymujemy za cztery jednakowe oczy, a ujemne za niepasujące do siebie – nietworzące pary. Gra czasu rzeczywistego, bawimy się wszyscy jednocześnie odsłaniając jedną ręką po dwa żetony – rozwijamy też pamięć, chociaż miejsce położenia może ulec zmianie kiedy konkurenci przestawiają żetony.

Pierwsze, co przyciąga do tej gry to jej świetne wykonanie. Żetony są grube, eleganckie, ponieważ w stonowanych kolorach – wykonane w czerni i bieli. Różnią się położeniem powieki, niekiedy są to minimalne zmiany, dlatego należy się skoncentrować na zabawie. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i nie ma czasu na nudę, ponieważ wszyscy ścigamy się o największą liczbę zebranych żetonów.

Gra nie jest ambitna i specjalnie wymagająca, ale jest energiczna i wciągająca, a z uwagi na wygląd spodoba się też dorosłym. Nada się na imprezę, na spotkanie z osobami, które nie mają ochoty i czasu na poznawanie skomplikowanych zasad, a bardzo chętnie zagrają w szybką, lekką grę, w której możemy się ścigać z resztą domowników.

Produkt, który wyróżnia się spośród reszty i do jego największa zaleta.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!