Recenzja gry Domino Double Six

Są gry, które bezwzględnie należy mieć w kolekcji, nazywamy je kultowymi, chociaż mieszanie wiary z rozrywką to przejaw świecki, raczej tolerancyjny w niedobrym znaczeniu słowa, aczkolwiek z pewnością dodający pozycji wartości. Domino jest jedną z takich gier.

Dzisiaj krótki opis tradycyjnej gry „Domino Double Six”, czyli 28 kamieni od wydawnictwa Grapet. Przy stole siedzi nas 2-6 osób, w wieku już od 3-4 lata, a rozgrywka zajmuje ok. 10-15 minut.

Nie będę rozwlekał się z opisem domino, ponieważ wszyscy je znamy, a zasady są prostsze niż, np. w szachach. Na co jednak należy zwrócić uwagę?

Kamienie występują najczęściej w postaci drewna lub tworzywa. Tutaj to drugie, co jest zaletą, ponieważ woda nam niestraszna. Istotne jest opakowanie i w tym przypadku na tym najbardziej bazuje zabawka.

Pudełko jest proste, w dobrym rozumieniu, czyli łatwe w zamykaniu, chroniące zawartość, stosunkowo odporne na warunki pogodowe i niebezpieczeństwa związane z transportem gry. Nie tak eleganckie, jak drewniane szkatułki, ale również niebrzydkie, a bardziej poręczne w podróży.

Kamienie układamy obok siebie w dwóch rzędach po 14 sztuk na poziom, zamykamy od góry wieczkiem na zatrzask. Zastanawialiśmy się, czy elementy nie będą wypadały po bokach, ale nie mieliśmy z tym problemu, ponieważ przykrywka jest sztywna, a wnętrze na tyle ciasne, że zawartość nie latała samopas – oczywiście w granicach rozsądku manipulacji pudełkiem.

Warta zauważenia jest atrakcyjna cena produktu, bo jeśli nie jesteś miłośnikiem i gadżeciarzem to przecież nie zapłacisz wiele za domino, prawda? Jeśli szukacie kamieni, nie w wersji badziewnej – przeznaczonej na zniszczenie przez maluszków, ale już po to, aby gra została na stałe w domu, ewentualnie była przenoszona do znajomych, a nie zależy wam na ozdobnym opakowaniu w formie kasetki, będzie to całkiem dobry wybór.

Zakup warty przemyślenia, z pewnością…

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!