Recenzja Historia Polski Dzieci kontra Rodzice

„Historia Polski” to kolejny produkt z serii „Dzieci kontra Rodzice” wzbogacony o żetony. Pudełko większe niż standardowe, ponieważ szablony z krążkami zajmują więcej miejsca od kart. Jest to gra edukacyjna, o charakterze quizu, która funkcjonuje w oparciu o naprzemienne zadawanie pytań pomiędzy pokoleniami graczy.

W opakowaniu znajdziemy 54 karty z zagadkami i rozwiązaniami oznaczonymi pogrubioną czcionką, 2 karty pułapki skutkujące utratą kolejki, oraz 12 żetonów – kiedy uzbieramy 2-3 o identycznych wzorach zdobywamy dodatkowe punkty. Zabawka dla dzieci w wieku od 6 lat, znakomicie nadająca się, jako pomoc szkolna dla ucznia.

Produkty od wydawnictwa „Kangur” podzielone są na szczegółowe kategorie i to zawężenie tematyki nam się podoba, ponieważ pogłębiona analiza oferuje ciekawostki z danego obszaru wiedzy. W tym przypadku „Historia Polski” zawiera informacje odnoszące się do dziejów kraju, zatem obejmujące bardzo długi okres czasu, co przypomina nam serię „Polska – Quiz”, a dokładnie produkt „Jak było kiedyś?”.

Karty jak zawsze podzielone na „Dzieci pytają Rodziców” oraz „Rodzice pytają Dzieci”, pytania znakomicie się uzupełniają i co istotne, nie bazują tylko na datach, które odstraszają wszystkich potencjalnych miłośników tego przedmiotu w szkole.

Dowiemy się wielu treści, w tym o: słynnych osobach, tradycyjnym ubiorze, obyczajowości i organizacji społeczeństwa w czasach komunizmu, motoryzacji, wynalazkach rodzimych twórców, wydarzeniach zmieniających bieg historii, terytorium dawnej Polski. Dość sporo jest też informacji o wystroju mieszkań przed laty i dawnych sprzętach, które kiedyś wykorzystywano – meble i artykuły gospodarstwa domowego. Dzieci poznają również popularne dawniej określenia słowne, których obecnie mało już stosuje się w trakcie rozmowy.

Dobrą zabawę napędza rywalizacja z rodzicami. Jest to jednak produkt stawiający przede wszystkim na kształcenie, a dopiero później rozrywkę i relaks. Wybrane treści mogą wydawać się znajome, jeśli posiadacie już gry z serii „Polska – Quiz”. Interesujący quiz, taki pomost pomiędzy dwoma typami gier oferowanych przez „Kangur”.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: „Historia Polski Dzieci kontra Rodzice” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!