Recenzja klocków Laweta Blocki MyCity

Klocki Blocki bardzo lubimy, a przynajmniej wybrane zestawy – te największe komplety ze straży pożarnej, policji i budowy wyjątkowo przypadły nam do gustu i przekonały do marki. Natomiast w naszej przygodzie z klockami były też trudne momenty, bo nie każdy opisywany produkt był udany, co studziło entuzjazm. Dzisiaj „Laweta” z nowej serii „MyCity”.

Komplet klocków, które są kompatybilne z innymi dostępnymi na rynku, zawiera aż 424 elementy, przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 lat. Wewnątrz opakowania, woreczki z klockami, arkusz z naklejkami oraz instrukcja. Pudełko dodatkowo zabezpieczone plombami wydawcy, żeby nic nie wypadło podczas transportu.

Odnośnie tego kompletu mamy mieszane uczucia, ponieważ konstrukcja jest duża, ale jednak delikatna i należy uważać w trakcie zabawy, zacznijmy jednak od początku.

Do zbudowana mamy 3 modele: lawetę z podziałem na ciągnik oraz piętrową naczepę, samochodzik terenowy typu Land Rover oraz kabriolet. Jest też kierowca.

Autko bez dachu to taki mały dodatek, ponieważ pod względem wyglądu ustępuje pozostałym, natomiast jako dopełniacz w jednej cenie, bardzo cieszy.

Samochodzik terenowy trochę w starym stylu, natomiast ładny i naszym zdaniem gustowny, mamy sentyment do tej linii nadwozia, fajna bryka.

Ciągnik posiada dwa otwierane schowki, wyróżnia się również pionową przednią szybą. Brakuje tutaj otwieranych drzwi, wnętrze kabiny jest jednak przestronne i ludzik wygodnie się mieści. Z drobnych mankamentów – opony odrobinę haczą o wystające klocki – kręcą się, ale nie gładko, słyszymy lekki pomruk przypominający warczenie silnika lub jazdę po żwirze – tarcie.

Laweta jest bardzo długa i podzielona na dwie platformy, które stabilizuje kilka klocków od spodu, a w ruch górny pokład wprawiają 4 boczne podpory. Na tyle zamontowano dwie opuszczane klapy służące jako wjazd-zjazd. Jeśli chcemy obniżyć górną część musimy zdemontować kilka dolnych bocznych barierek, ponieważ górna rampa nie będzie sięgała pasa jezdni. Natomiast w trakcie zabawy można to traktować jako formę aktywności, pracy serwisanta – zabezpieczenia ładunku do drogi i „wypakowania” przewożonych środków transportu w lokacji docelowej. Pojazdy łatwo wjeżdżają i mieszczą się, jeśli macie więcej klocków warto zbudować kolejne dwa.

Odnośnie samej konstrukcji. W trakcie składania mieliśmy problem z zaczepami nad tylnymi kołami. Dwa podłużne klocki bardzo ciężko było złączyć z płaską powierzchnią naczepy. Udało się w końcu po chwilowym, ale jednak siłowym działaniu tatusia i teraz siedzą stabilnie. Mamy jednak wrażenie, że górny pokład jest na tyle wydłużony, że delikatnie się ugina na środku. Boczne podpory są zaczepione o wystające pojedyncze klocki, które naszym zdaniem lepiej jest dodatkowo zabezpieczyć przed odłączeniem się od dolnego pokładu – przy gwałtownych ruchach dziecka boczne mobilne klocki mogą odpaść na wysokości podwozia przy łączniku. Pojazd jest raczej niskopodłogowy, zatem przeznaczony do poruszania po drogach naszego „My City” niż po nierównym terenie.

Do kompletu otrzymaliśmy 8 naklejek – pojedyncze tablice rejestracyjne na każdy pojazd, duże oznaczenie rodzaju transportu na daszek ciągnika oraz tylną klapę – przy jej demontażu zniszczymy naklejkę ponieważ zajmuje kilka osobnych elementów, nalepi na schowki – idealnie dopasowane oraz markowy kwadrat „Blocki”. Pomocne przy ozdabianiu będą zdjęcia z opakowania, ponieważ nie ma instruktażu odnośnie umiejscowienia naklejek. Tutaj ważna jest nasza staranność.

Po złożeniu zabawka robi pozytywne wrażenie – jest ogromna, dwie części naczepy są mobilne, co sprawia dziecku i rodzicowi przyjemność. Pojazd odrobinę kanciasty, ale ostatecznie to samochód ciężarowy, czyli typowo użytkowy, nie musi mieć opływowych kształtów. Niezły komplet klocków, natomiast nie jest to bestseller w porównaniu z innymi zestawami tej marki. U nas ciągle na topie pozostają policjanci, strażacy i budowlańcy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl.

Film: „Laweta Blocki MyCity” – unboxing

Film: „Laweta Blocki MyCity” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!