Recenzja Poldek Mały Konstruktor Profi

Ostatni z modeli wchodzących w skład „Kultowych Aut PRL”, do epoki sentymentu nie mamy, ale do pojazdów na pewno, tym bardziej, że były to pierwsze samochody, którymi wozili nas rodzice czy dziadkowie. Teraz unikaty, pokazujące się na zlotach pojazdów zabytkowych. Historia motoryzacji na kołach, mechaniczne eksponaty muzeum, za którymi obracamy się kiedy je wyprzedzamy na drodze.

Poldek” to jeden z trzech samochodów z serii „Mały Konstruktor Profi”, którą charakteryzuje dużo większa liczba elementów składowych, co wiąże się z dłuższym czasem montażu, ponadto są to auta legendarne, potocznie nazywane właśnie kultowymi. Polonez buduje się z 835 elementów, w zestawie otrzymujemy klucz płaski i imbusowy. Zabawka dla dzieci w wieku od 8 lat z uwagi na możliwość połknięcia drobnych elementów oraz mrówczą pracę związaną ze skręcaniem od pojedynczej blaszki do całej konstrukcji na wyposażeniem wnętrza kończąc.

Zachowano tutaj charakterystyczny bok pojazdu ze spadzistą linią oraz tył ze zwężaną ku górze szybą. Tylna oraz przednia klapa podnoszą się – są uchylane. Dwie pary drzwi po bokach otwieramy. W kabinie znajdziemy 5 siedzeń oraz kierownicę. Duże ruchome koła mocno podnoszą pojazd do góry. Sporo tutaj kolorowych obręczy, które imitują światła Poloneza. Świetnie dopasowany kolor karoserii – ognisty pomarańcz sprawia, że autko jest mega optymistyczne i piękne zarazem. Zderzaki i podwozie pozostały czarne, zatem typowo użytkowe.

Instrukcja jest czytelna, w czym bardzo pomaga początkowy spis i rozrysowanie wszystkich elementów wraz z oznaczeniem kodowym. Niekiedy przydaje się spojrzeć wstecz i sprawdzić symbolikę, ponieważ na każdym kadrze jest całkiem sporo elementów i mogą się fragmentarycznie zasłaniać.

Składanie z dzieckiem to wyzwanie, ponieważ zajmie wam to cały dzień, a żeby się nie zrazić, warto w dwa, czyli najlepiej w weekend. Budowa samochodu to ambitne zajęcie, trochę was to zmęczy, narzędzia jednak wystarczą, chociaż będą mocno zużyte – warto jednak! Każdy model tych rozmiarów, który powstaje z tak wielu stosunkowo niewielkich części to ogromna satysfakcja dla konstruktora. Materiał także szlachetny, bo przecież metal to zaraz obok drewna i kamienia najpiękniejszy budulec.

Zabawka jest cudowna, polecamy ją, aby wyrobić w sobie i u dziecka cierpliwość, dokładność, koncentrację uwagi i nauczyć pracy ze schematem. Dla miłośników motoryzacji zakup bez dwóch zdań konieczny, podobnie zresztą dla kolekcjonerów i hobbystów, gdyż kolekcja elegancko wygląda na półce i jest ozdobą pokoju dziecka. Posiadacze trzech pojazdów mogą też oczywiście urządzać wyścigi i jeździć po całym domu czy wyjść na podwórko – duże koła raczej sprawdzą się w terenie, a mocno skręcone autko jest odporne na uderzenia kiedy spotka nas mała kraksa.

Wspaniała aktywność, znakomita zabawka nawiązująca do wspomnień z dzieciństwa – także do zabawek, bo kiedy byłem dzieckiem były też podobne metalowe klocki, tylko dużo gorszej jakości i oczywiście brzydsze, ale jak się okazuje – nie wszystko w PRL było takie, bo myśląc o Polonezie nie czuję wstydu lecz zachwyt i dumę. Pozdrawiam i szerokiej drogi!

Aha, mam nadzieję, że wydawca stworzy kontynuację – Trabant, Wartburg i Syrena już nie mogą się doczekać!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER

Film: „Poldek Mały Konstruktor Profi” – unboxing

Film: „Poldek Mały Konstruktor Profi” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!