Recenzja gry Tajniacy XXL

Tajniacy XXL”, a może rozmiar ciążowy lub dla puszystych. Nieważne, jak ją nazwiemy, dobra zabawa i tak będzie gwarantowana.

Zastanawiać się można, po co wydawać kolejny raz grę, tylko w większej formie? Natomiast po głębszym namyśle jest to znakomity pomysł i warto nabyć taki produkt.

Tajniacy” to znakomita gra, o czym świadczą nie tylko pochlebne recenzje, ale przede wszystkim ogrom nagród, którymi wyróżniono pozycję. Rankingi popularności i sprzedaży tylko potwierdzają, że to rzeczywiście bestseller.

Nie będziemy się rozpisywali o zasadach, o tym możecie przeczytać w innych tekstach, również naszych – „Tajniacy”. Przeanalizujemy jednak razem z wami ten zakup.

Wszystko jest tutaj duże i to zaleta. Jeśli mieliście okazję bawić się w większym gronie, a rywalizacja drużynowa to podstawa w tej grze, to z pewnością musieliście się nachylać do kart i przeciskać przez siedzących bliżej. W tej grze ważna jest szybkość działania, ponieważ mamy klepsydrę, a ogarnąć musimy cały układ nazw. Wielkie napisy są wygodne, ponieważ wreszcie przeczytamy wszystko z daleka i nie ciśniemy się na innych, ale również kiedy zapomnieliśmy wziąć okularów lub w pubie robi się odrobinę zbyt nastrojowo. Ta wersja sprawdzi się w zabawie z seniorem, a takie umysłowe rozrywki w podeszłym wieku to samo zdrowie. Większe litery przydają się także, kiedy gają dzieci, które niedawno zaczęły czytać, im łatwiej rozpoznać dużą czcionkę. Zapraszając do zabawy osobę niepełnosprawną, o niebo łatwiej będzie jej manipulować dużymi komponentami, a przecież przebieg gry może być zarówno formą rehabilitacji czy integracji. 

Gra nabiera także klimatu, ponieważ ilustracje są większe i całość wydaje się bardziej tajemnicza, w większej mierze związana z postaciami, bo te bardziej rzucają się w oczy.

Z dużym rozmiarem są jednak i kłopoty, przynajmniej na chwilę obecną. Po pierwsze kompatybilność z pozostałymi częściami – jeśli już je macie, to trudno będzie połączyć, dziwnie to będzie wyglądało – tak nieestetycznie, pozbawione harmonii. Przypuszczalnie będą jednak i kolejne warianty w wersji XXL, bo już można zakupić powiększoną wersję obrazkową, zatem „Bez cenzury” czy „Duet” gigant to tylko kwestia czasu, przynajmniej na to liczymy, ponieważ lubimy wymieniać karty pomiędzy tymi produktami. Gra zajmuje oczywiście więcej miejsca w bagażu.

Powiększony produkt kojarzy nam się z wersjami kolekcjonerskimi oraz rocznicowymi, takimi dla miłośników danego tytułu i hobbystów gromadzących unikatowe rzeczy.

Idealny wybór, jako prezent dla babci i dziadka! Sprawdzi się także na dużych imprezach, kiedy jest nas więcej do rozgrywki. Dla nauczyciela przedmiotu „Zajęcia rozwijające kreatywność” będzie to wygodne narzędzie do pracy z uczniami.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!