Recenzja gry Hit The Hat

Hit The Hat” to gra zręcznościowa rozwijająca spostrzegawczość oraz refleks u dziecka. Zabawa na zasadach wyścigu, rywalizacji – najlepiej z rówieśnikami, ale również ewentualnej walki z czasem. Podczas wspólnej zabawy z rodzicami lub dziadkami, starsi gracze powinni dać dziecku szansę, nie konkurować i działać indywidualnie, każdy w swojej turze – przynajmniej na początku, żeby się nie zniechęciło. Pozycja dla młodszych dzieci, w wieku 3-4 lata, aby nauczyły się uważnej obserwacji, różnicowania cech pomiędzy obiektami poprzez wybór tych wskazanych na ściankach kostek.

Kapelusze to nazwa umowna, ponieważ mamy tutaj także czapeczki z daszkiem i cylinder. Każdy z żetonów jest unikatowy, różnią się zestawieniem otoczki – obramowania, deseniem i barwą wypełnienia, a także kształtem. W swojej turze rzucamy trzema kostkami wyznaczającymi poszukiwane atrybuty. Mamy również różdżki, którymi uderzamy we wskazane nakrycie głowy. Pierwszy z graczy, który poprawnie wybierze komplet sześciu kapeluszy wygrywa.

Warto jeszcze wspomnieć, że żetonów nie podnosimy ręką, a powinny się trzymać gumowej przyssawki, co kojarzy się z magicznym podnoszeniem przedmiotów – oczywiście z połączeniem materiałów i utrzymaniem w powietrzu różnie bywa.

Gra jest banalnie prosta, bajecznie kolorowa i dorosłego szybko zniechęci – młodsze dzieci są jednak przyzwyczajone do różnego rodzaju szlaczków i zwracają uwagę na intensywne, często gryzące się barwy, powinny również trenować spostrzegawczość, koncentrację uwagi i małą motorykę, więc taka gra jest wskazana, bo rozwijająca

Zastanawia nas jednak, czy płaskie obiekty są ciągle jeszcze atrakcyjne dla dziecka – nawet małego, ponieważ na rynku jest wiele gier oferujących trójwymiarowe obiekty, najczęściej zwierzątka gospodarskie, ale również wielkie sześciany czy magiczne eksponaty, w tym chociażby wspomniane tutaj cylindry.

Produkt dla dziecka, które mało gra i nie bawiło się jeszcze z przedmiotami w 3D, w przeciwny razie raczej nie powróci do zabawy. W sam raz na dobry początek, ale na krótko!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!