Recenzja gry edukacyjnej Explore The Forest HEADU

Serii „Explore” ciąg dalszy! Tym razem będzie to „The Forest”, a zatem las, chociaż to raczej mało emocjonujące określenie dżungli, którą widzimy na ilustracji po jej złożeniu. „Explore The Forest” to innowacyjna układanka, która jest czymś więcej niż połączeniem zwykłych fragmentów puzzli, ponieważ pojawia się tutaj dodatkowa aktywność dziecka związana z obserwacją, odkrywaniem i notowaniem wyników swoich znalezisk.

The Forest Explore” to zabawka edukacyjna, wyprodukowana we Włoszech, przeznaczona dla dzieci w wieku 5-10 lat. W opakowaniu w formie wygodnie zamykanego neseseru, czy teczuszki znajdziemy 70 dużych puzzli, specjalną latarkę ledową oraz pisak do zapisu obserwacji.

Komponenty są błyszczące, gładkie, dobre jakościowo. Ilustracja zawiera bardzo wiele szczegółów, a zwierzęta często są poukrywane za różnymi krzakami, więc widać jedynie ich fragmenty, co utrudnia poszukiwania i podnosi poziom zabawy na bardziej zaawansowany.

Pierwszy etap prac to składanie obrazka – las równikowy, ponieważ pełen egzotycznych zwierząt, roślin i owoców, są też dzielni wędrowcy. Z czterech stron umieszczono duże fragmenty, które są przeznaczone do notowania wszystkiego, co widać gołym okiem i co odkrywamy dopiero w świetle latarki.

Na złożeniu całości zabawa się jednak nie kończy, bo teraz zaczyna się nauka! Gasimy światło, lub odrobinę zaciemniamy jego blask i włączamy latarkę – pojawiają się nowe symbole, których wcześniej nie było. Naszym zadaniem jest teraz sklasyfikowanie wszystkich obiektów, obliczenie ilości i zapis w arkuszach na obrazku.

Dziecko w trakcie badania uczy się uważnej obserwacji, rozwija spostrzegawczość i koncentrację uwagi, ćwiczy bycie dokładnym i cierpliwym w dążeniu do celu – łączenie, a potem przeglądanie każdego z elementów w ciemności, oczywiście trenuje dodawanie i kolejność występowania cyfr po sobie, a więc podstawową matematykę. Wcześniej jeszcze, podczas układania uczy się odwzorowywać obiekty w większej skali.

Jest to kolejny produkt „Explore”, który oglądamy i tym razem również bardzo nam się podoba. Ułożyliśmy razem, a potem córka rozsypała całość i kolejny raz ukończyła ilustrację już samodzielnie – Młody Giercownik lubi takie puzzle! Gwarantuję wam również, że dziecko zapyta o nazwy gatunków widocznych na obrazku, warto zatem sprawdzić w albumie lub na sieci, co to za zwierzaki. Dobry punkt wyjścia do pogadanki o potrzebie ochrony środowiska i zagrożonych gatunków, ekologii, zachowaniu zwierząt w zoo i na wolności, zawodach związanych z tematem.

Pyszna zabawa dla dziecka i rozwijające zajęcie dla przedszkolaka i ucznia – nauka poprzez rozrywkę w praktyce. Świetna idea, wciągające zajęcie i interesujący sposób na dydaktykę małego dziecka, warto zakupić ten innowacyjny produkt.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy HEADU

Film: „Explore The Forest” – unboxing

Film: „Explore The Forest” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!