Recenzja gry Podróż po Polsce

Podróż po Polsce” to typowa gra quizowa, podobna do innych tego wydawnictwa. Otrzymujemy trzy stosy kart o różnym poziomie trudności z podziałem na kategorie „co widać za oknem”, „jak było kiedyś”, ciekawi Polacy”, planszę z mapą Polski i miejscami na talie, żetony specjalne „przyspieszenia”, „ratunkowy” i „spowolnienia” oraz kostkę i pionki.

Stosy kart nie są równej wysokości, im kategoria trudniejsza, tym mniej kart. Plansza składna w połowie swym kształtem wyznacza wielkość pudełka, odrobinę cienka i obawiamy się o miejsce łączenia na zgięciu, ale kolorowa i miło uzupełniająca quiz o rywalizację na torze wyścigu.

Relacja ceny do jakości produktu wydaje się atrakcyjna, zatem na drobne mankamenty patrzymy przez palce. Nie spodziewajcie się jednak pudła wypełnionego po brzegi dobrem, bo znajdziemy tutaj sporo pustej przestrzeni.

W trakcie zabawy konkurenci czytają nam pytanie z karty, a po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi mamy prawo rzucić kostką i przesunąć się w stronę mety. Na nasz rajd po kraju wpływ mają pola specjalne na planszy oraz żetony, z których korzystają gracze.

Żetonu „spowolnienia”, nazywanego w instrukcji również „opóźnienia” używają rywale kiedy podamy błędne rozwiązanie, wówczas cofamy się o jedno pole lub 3 miejsca do tyłu w przypadku otrzymania pary krążków. Żeton „ratunkowy” uchroni nas przed losowym wyborem rozwiązania, po wysłuchaniu pytania możemy zrezygnować i poprosić o kolejną kartę z tej samej talii. Żeton „przyspieszenia” to pewne ryzyko – po udzieleniu poprawnej odpowiedzi przemieścimy się o jedno miejsce do przodu, a kiedy się nie uda, cofamy się o pojedyncze pole. Z tego krążka skorzystać możemy wielokrotnie.

Pytania odnoszą się do Polski i Polaków, reprezentują szeroki zbiór ciekawostek związanych z historią, kulturą, geografią regionów i w skali kraju, a także biografii sławnych rodaków. Gra przydatna dla ucznia, ponieważ ciągle cudze chwalimy, z swego nie znamy. Warto nadrabiać zaległości!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: „Podróż po Polsce” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!