Recenzja Brain Trainer Puzzle Observation & Concentration

Headu” od jakiegoś czasu rewolucjonizuje rynek puzzli. Zwykła układanka już nikomu nie wystarcza, a na pewno nie dziecku przyzwyczajonemu do otwierania gier każdego dnia! Odkryciem i zarazem odejściem od tradycyjnego łączenia miały być trójwymiarowe modele, ale z nimi bywa różnie – w szczególności kuleje jakość, a przecież każdemu zależy, aby obiekt widoczny w 3D przetrwał wieki – a przynajmniej dynamiczną zabawę malucha z ludzikami.

Układanki płaskie mają się bardzo dobrze i nic im nie zagraża, ale jeśli są zrobione z głową! Italia z pięknych mozaik słynie, a Włosi projektować, jak się okazuje potrafią również zabawki edukacyjne. „Brain Trainer Puzzle Observation & Concentrationto puzzle dydaktyczne dla dzieci w wieku 4-8 lat, które jak sama nazwa wskazuje mają być naszym „trenerem umysłu” – takim personalnym szkoleniowcem od rozwoju mózgu w procesach związanych z obserwacją i koncentracją uwagi – ogólnie o postrzeganie tu chodzi…

Wnętrze opakowania skrywa 108 fragmentów układanki do złożenia ilustracji budynku w przekroju, flamaster i ściereczkę, broszurową instrukcję. Puzzle są całkiem spore, śliskie i błyszczące, ukazują głównie różnego typu meble, sanitariaty, zajętych domową krzątaniną domowników. Gotowy projekt ujawnia przed nami całkiem mocno zagracone pokoje mieszkańców kamienicy, a naszym zadaniem będzie ogarnięcie tego chaosu i odnalezienie wybranych obiektów.

Wydawca serwuje nam sześć gier, które zainteresują dziecko zabawą w poszukiwanie i odkrywanie celów ukazanych na obrzeżach ilustracji. Zaangażowanie dziecka polega na uważnej obserwacji, porównywaniu fragmentów, śledzeniu ciągłości linii, odwzorowaniu obiektu w innej skali.

W trakcie zabawy w „szukanie i znajdywanie” musimy zlokalizować 30 elementów – przedmioty i zwierzątka ukazane są w naturalnych barwach, ale w dużo większych rozmiarach od tych schowanych w zakamarkach pomieszczeń. „Poszukiwanie zdjęć rodziny” – w tym przypadku odkryć należy cały zestaw fotografii, które są do siebie bliźniaczo podobne, odznaczyć możemy tylko gotowy komplet, czyli 5 odbitek każdego z członków familii ułożonych pod różnym kątem. „Gra w sylwetki” to popularne w zabawach dla najmłodszych cienie – tutaj widzimy jedynie ciemny kształt, który trzeba dopasować do kolorowego odpowiednika. „Poszukiwanie sprzętów pieska” – zabawa tożsama z „szukaniem i znajdywaniem”, ale obiekty z kategorii świata domowych pupili. „Gra w labirynty” – odkrywanie właściwej drogi, koncentracja na nieprzerwanej ścieżce wiodącej do celu. „Szukanie różnic” – porównywanie pozornie identycznych obiektów, tutaj będą to plakaty, zdjęcia oraz obrazki, w sumie trzy pary do sprawdzenia.

W porównaniu z efektywną eksploracją dzikich terenów za pomocą magicznej latarki – niedawno opisywana przez nas seria „Explore”, ta aktywność wydawać się może mało atrakcyjna dla postronnego obserwatora. Brakuje tutaj szałowego gadżetu, nośnika emocji.

Dziecko jednak potrzebuje takich gier, aby prawidłowo się rozwijało. Aktywność wciąga malucha, ponieważ kojarzy się z zabawą w chowanego, natomiast rodzic powinien asystować i przypominać o ścieraniu adnotacji, gdyż pozostawione na dłuższy czas kreski mogą być bardzo trudne do wyczyszczenia.

Interesująca układanka edukacyjna, przedszkolaki będą się cieszyły z zakupu, z kolei starsze dzieci odłożą na bok po jednej krótkiej sesji.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy HEADU

Film: „Brain Trainer Puzzle Observation & Concentration” – unboxing

Film: „Brain Trainer Puzzle Observation & Concentration” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!