Recenzja klocków Stacja benzynowa Blocki MyCity

My City” nie byłoby samowystarczalną metropolią bez własnej stacji paliw, zatem wydawca już wprowadza na rynek kolejny zestaw marki klocki „Blocki”. Komplet dość sporych rozmiarów, ponieważ składający się z aż 435 komponentów, do tego dochodzi jeszcze arkusz z naklejkami i oczywiście instrukcja.

Stacja benzynowa” to seria „MyCity”, czyli budynków miejskich oraz pojazdów służb prorządowych dla obsługi mieszkańców. Zestaw wyróżnia się dużym nagromadzeniem płaskich, wielkich klocków – powierzchni dla podłogi i dachu prezentowanego tutaj obiektu. Przyznam, że początkowo obawialiśmy się, że płytki będą się wyginały, ale nic złego się nie działo, a warto zauważyć, że nawet bardzo lekko i przyjemnie się ze sobą łączyły – znakomicie wyprofilowano ząbki i boki klocków. Co więcej – daszki zbudowane są z dwóch poziomów, stąd ich stabilność. Drobne mankamenty – czerwone klocki na obrzeżach dachu nad dystrybutorami powinny być dłuższe niż biała podstawa, dzięki czemu całość byłaby dodatkowo wzmocniona.

Zainstalowano tutaj parę punktów do tankowania pojazdów z dwoma i trzema wężami. Przewody paliwowe obowiązkowo wyposażone są w pistolety, co tylko dodaje realizmu całej konstrukcji. Osobno ustawiamy ruchomy pojemnik na odpadki. Jest też tablica informacyjna z ceną poszczególnych paliw. Nie zapomniano nawet o oznaczeniu „security” dla służby ochrony.

Komplet uzupełnia niebieski samochód osobowy. Składany w w mgnieniu oka w kilku krokach, ale całkiem urodziwy. Jeździ na gumowych oponach, przód i tył to naklejki ukazujące tablice rejestracyjne pojazdu. Dwa ludziki – w tym przypadku to kierowca – klient, oraz serwisant.

Nalepki dodają uroku tej budowli. Sami ozdabiamy produkt, zatem warto być ostrożnym. Wybrane z nich są dopasowane do pojedynczych klocków, ale część naklejamy na kilka komponentów – należy więc pamiętać, że przy demontażu możemy je stracić. Dwie z nich – wyświetlacze dystrybutorów – wydają się być raczej dopasowane do klocków z 4 ząbkami stąd odrobinę wystają na boczne ścianki.

Tworzenie własnego punktu sprzedaży detalicznej paliw płynnych rozpoczynamy od mocno oszklonego pawilonu handlowego, gdzie znajdziemy ladę z kasą pieniężną oraz półki na produkty. Zaraz obok ustawiono zbiornik LPG, który nie jest doczepiony na stałe, więc można go umieścić na jakiejś naczepie samochodu ciężarowego i przemieszczać. Kolejne kroki to filary dachu i dystrybutory paliw, potem zadaszenie, a montaż kończymy budując samochód. Wszystkie kroki są wyraźnie pokazane na rysunkach, z oznaczeniem liniami miejsc łączenia oraz zestawieniem potrzebnych klocków i ilości.

Jeśli poszukujecie dużego kompletu klocków w rozsądnej cenie, to jest to znakomity wybór. Połączenie w jednych klockach pojazdu i budowli bardzo nam się podoba, ponieważ od razu zaczynamy zabawę i tankujemy auto. Udany komplet od „MyCity”, który pięknie łączy się zresztą pojazdów i funkcjonalnych budynków miejskich tej serii.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl

Film: „Stacja benzynowa Blocki MyCity” – unboxing

Film: „Stacja benzynowa Blocki MyCity” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!