Recenzja World Tour HEADU

World Tour” to trasa obejmująca cały świat, to fantastyczna przygoda dla umysłu i przewodnik po atrakcjach różnych regionów. Produkt wyróżnia spośród innych dostępnych na rynku gama stojących tekturowych figurek. Zabawka „Made in Italy” przeznaczona dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Wydawca informuje, że układanka rozwija inteligencję osobistą – wiedzę o swoich uczuciach i emocjach, rozumienie potrzeb i lęków innych osób, co przejawia się w odpowiednim zarządzaniu samym sobą oraz przekłada na osiągane cele. Wpływa na inteligencję przestrzenną – dobra pamięć do szczegółów, dostrzeganie bardziej złożonych form, orientacja w przestrzeni. Oddziałuje na inteligencję cielesno – kinestetyczną, czyli kontrolę i koordynację ruchową, manipulację przedmiotami, zręczność w wykonywaniu czynności. Pierwszy aspekt związany jest z ujawnianiem emocji dziecka i reszty uczestników zabawy podczas wykonywania aktywności, a kolejne dwa z obserwacją i fizyczną manipulacją elementami – układaniem łamigłówki obrazkowej połączonej z obiektami w 3D.

W skład zestawu wchodzi 216 fragmentów gigantycznej układanki tworzących mapę oraz 25 modeli dzikich zwierząt zamieszkujących całą powierzchnię globu. Edukacja dziecka bezpośrednio nawiązuje do przedmiotu geografii – rozkład i ukształtowanie kontynentów, oraz biologii lub środowiska – występowanie fauny i flory. Wygląd zwierząt jest oczywiście poglądowy, odbiegający od rzeczywistości, raczej typowy dla najmłodszych dzieci – nawiązuje do bajek. Wybrane, mniejsze rysunki prezentują wytwory i zwyczaje typowe dla danej kultury czy religii – statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, argentyńskie tango, azjatyckie tuk-tuki, itp.

Po otwarciu opakowania onieśmiela nas wielość elementów, a po ich złożeniu rozmiar ilustracji. Zwierzęta są również duże, chociaż płaskie i poniektóre niestabilne na swych małych stojakach. Niektóre połączenia puzzli po otwarciu produktu były lekko wygięte – przypuszczanie z uwagi na ich liczebność i ograniczoną przestrzeń wewnątrz opakowania.

Podoba nam się, że kraje są podpisane, a kontynenty wyróżnione różnymi barwami. Miejsce lokalizacji figurek łatwo ustalić, ponieważ identyczne płaskie obrazki widzimy na puzzlach. Młodsze dzieci warto wesprzeć podczas układania, ponieważ wiele elementów to morza i oceany, a te otaczają wszystkie lądy, orientację w przestrzeni ułatwiają jednak obiekty nawodne.

Gotowe puzzle są imponujące i piękne, chociaż po pewnym czasie – po złożeniu mapy i zakończeniu zabawy figurkami – dziecko przestaje interesować się produktem. Lepsze od standardowych układanek, bo edukuje i posiada zabaweczki, ale… No właśnie, zabrakło tutaj tej fazy rozrywki związanej z odkrywaniem ukrytych znaczeń i badaniem złożonego terenu, tak charakterystycznych dla serii „Explore” i gier planszowych. Zastosowanie produktu uzależnione jest od inwencji i kreatywności rodzica, warto zatem, żeby opowiadać lub wspólnie wyszukiwać w książkach czy Internecie rozmaite ciekawostki i media związane z tematem.

Zabawka duża i ładna, ale chociaż potrafi zachwycić, nie innowacyjna – troszkę słabo wykorzystano jej potencjał, warto jednak wykazać się własnymi pomysłami. Do pewnego wieku to ideał, a potem musicie się starać. Macie duże pole do manewru…, i popisu! 

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy HEADU

Film: „World Tour” – unboxing

Film: „World Tour” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!