Recenzja gry karcianej Skarpetki

Skarpetki” to gra karciana dla 2-6 dzieci w wieku od 4 lat, z czasem rozgrywki trwającym ok. 15 minut. W opakowaniu poza podstawowym produktem dostajemy w jednej cenie „Czarnego Piotrusia” – przyjemny upominek.

Postaci, którym będziemy pomagali się ubrać reprezentują odmienne kultury, rasę i narodowości – mamy tutaj Hindusa, Araba, Japończyka, Słowianina, Indianina, Afrykanina – każda z osób do wyboru w wersji damskiej lub męskiej.

Czarny Piotruś” to karty z różnymi profesjami – pary, kobieta i mężczyzna, pracujący w tym samym zawodzie. Dodajemy do stosu kartę skarpetki, której musimy się pozbyć. Będziemy podbierali sobie w ciemno karty, a posiadając parę wykonującą tą samą pracę schodzimy z niej wykładając z ręki. Piotruś pozostaje ze skarpetką na koniec.

W „Skarpetkach” przygotowanie do gry jest banalnie proste i mega szybkie – bierzemy postać, którą ubieramy, mieszamy odkryte karty z puli gry i startujemy. Wszyscy gracze jednocześnie będą z niej korzystać, jedną ręką wybierając pojedyncze karty i tworząc własne komplety. W wersji standardowej gry taki zestaw to dwie pary skarpet – skierowanych w prawo i lewo, które mają identyczny środowy, główny wzór, pasujący do ubioru osoby z karty postaci, natomiast każda piętka i palce muszą mieć inną barwę! W wersji zaawansowanej kolekcjonujemy aż 4 pary skarpet – prawa i lewa, tym razem o bazowym wzorze innym od noszonej odzieży, a każde wykończenie na 8 kartach nadal musi być odmienne.

Polecamy rozgrywki w większym składzie, wtedy każdy gracz napędza kolejnych i jest bardziej dynamicznie, a jednocześnie zabawniej, bo więcej się dzieje. Ponadto, jeśli dzieci już opanują wersję standardową to zawsze lepiej się bawimy w rozszerzonej – jest ambitniej, gra się wydłuża, jest większe parcie na określone skarpety z puli, stajemy się bardziej waleczni, gdyż jest silniejsza rywalizacja, więcej też kart sobie podbieramy, bo wybrane modele mogą pasować kilku uczestnikom zabawy.

Wesoła zabawa łączy elementy gry zręcznościowej i na spostrzegawczość. Rozwija refleks i szybkość, koncentrację uwagi u dziecka.

Tematycznie jest to bardzo życiowa gra, ponieważ nie tylko dzieci mają problem z doborem pasującej pary – szczególnie jeśli odcienie delikatnie się różnią. Powszechnym jest też kłopot związany z poszukiwaniem zaginionych skarpetek – zawsze któraś gdzieś się zawieruszy, bo mnóstwo pojedynczych sztuk zostaje w kątach pokoju, a my często z pralki mokre wyciągamy te samotne, już odnalezione.

Zabawka z pewnością skojarzy się z bestsellerową książką o przygodach skarpetek – co tylko ucieszy dzieci, że pojawią się znani i lubiani bohaterowie ze świata literatury. Ważnym jest fakt, że przy okazji dobrej zabawy można uczyć dziecko, żeby zawsze odkładało parę na miejsce – czy to kosz z brudem, czy już czyste chowała razem w szafie z bielizną.

Produkt zajmuje niewiele miejsca w szafie dziecka, nabyć możecie w dobrej cenie. Karty są wysokiej jakości, druga gra w gratisie, a zabawa żywiołowa i już od najmłodszych lat, ale pasująca również rodzicowi – nic tylko brać!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: „Skarpetki” – unboxing

Film: „Skarpetki” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!