Recenzja Widzę kształty Karty kontrastowe 0-6 mies. Zu and Berry

Mamy wielką przyjemność pokazać wam pierwszą pozycję z nowej serii „Zu & Berry” krakowskiego wydawnictwa, nareszcie coś dla najmłodszych – ktoś powie i będzie miał rację! Gier dla bobasów jest ciągle za mało na rynku i bardzo dobrze, że sytuacja ta zmienia się na korzyść. Niemowlaki jeszcze wam nie podziękują, ale uśmiech na buzi maluszka mówi bardzo wiele…

Widzę kształty” to karty kontrastowe dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy do ćwiczenia oczu niemowląt oraz budowania więzi. Wewnątrz opakowania znajdziecie karty kontrastowe w czerni i bieli, które wprowadzą dziecko w świat doznań sensorycznych. Warto zauważyć, że bawić możemy się już od 4 tygodnia życia dziecka, a produkt jest polecany przez psychologa.

Zestaw tworzy 12 dwustronnych kart ukazujących czarny, schematyczny obraz lub figurę na białym tle, oraz biały obiekt na czarnej przestrzeni na odwrocie. Całość połączona została sznurkiem, karty mają zaokrąglone rogi i twarde, chociaż ząbki oczywiście wbić można.

Widzimy tutaj zwierzęta – ptak, ryba, niedźwiadek – zatem latające, pływające i lądowe, ten ostatni to dodatkowo ukochany misiek dziecka. Jest kwiatek, który kojarzymy z delikatnością płatka oraz z wielobarwną łąką i pięknym zapachem. Dom, czyli przestrzeń, którą małe dziecko zna najlepiej. Słońce i księżyc reprezentujące sezonowość, cykl dobowy – noc i dzień, jasno i ciemno, wreszcie upływ czasu. Chmura, a więc życiodajny deszcz pojący zwierzęta i gwarantujący wzrost roślin, o pogodzie zawsze łatwo się rozmawia. Symbol emocji, a w szczególności najważniejszego z uczuć – miłości, czyli serce. Podstawowe figury geometryczne, płaskie – koło, kwadrat, trójkąt, z których składamy bardziej złożony obraz świata.

W instrukcji przeczytamy jak się bawić, że z początku tylko pokazujemy karty, opowiadamy o nich, potem zmniejszamy odległość patrzenia, dajemy dziecku, aby chwyciło, przyjrzało się uważnie. Dowiemy się, że dostarczając bodźce zmysłowe rozwijamy zdolności percepcyjne u maluszka, a stymulacja wzrokowa oddziałuje na wyobraźnię oraz ćwiczy koncentrację. Opisywanie obrazów to już wstęp do mówienia, bo zawsze zaczyna się od słuchania. Wspólna zabawa to budowanie więzi, bliskości – poczucia bezpieczeństwa u dziecka.

Zabawka jest prosta, ale bardzo ładna i idealnie dostosowana do potrzeb najmłodszego dziecka, wydawca przygotował również stronę internetową, którą polecamy – znajdziecie tutaj szczegółowe informacje o pozostałych produktach z tej serii. U nas na blogu również niebawem je zaprezentujemy na filmach i w opisie tekstowym. Super, że „Zu i Berry” pojawili się na naszym rynku.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Fabryce Kart Trefl Kraków oraz zuberry.pl

Film: „Widzę kształty Karty kontrastowe 0-6 mies. Zu and Berry” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!