Recenzja gry Kule spryciule

Nieczęsto mamy okazję oceniać gry zręcznościowe, każdy taki produkt odbiegający odrobinę od klasycznej formy gry planszowej jest dla nas zagadką, nowością, pewnym odkryciem. Otrzymaliśmy taką właśnie pozycję od Epee, które oferuje na naszym rynku produkty Megableu – wielką popularnością cieszą się ich „Łowca duchów” czy „Ręka mnie nęka”. My wróżymy dzisiejszej produkcji podobną karierę. Dziękujemy wydawcy za zaufanie i już zaczynamy przyglądać się „Tumball”, bo to oryginalna nazwa tej zabawki.

Kule spryciule” to gra dla 2-4 uczestników w wieku od 5 lat. W opakowaniu znajdziemy konstrukcję stelaża: bazę – podstawkę, ramię, hak mocujący uchwyt górny, ograniczniki i zawieszki, kulki białe i bardziej intensywne w kolorach tęczy, pałeczki, broszurową instrukcję. Zawartość, sami przyznacie dość nietypowa jak na grę, bardziej może bliska projektantowi składającemu modele…

Złożenie całości nie jest jednak rzeczą ani żmudną, ani tym bardziej trudną. Wbijamy do rowków w bazie wysięgnik, doczepiamy hak, następnie kluczyk wciskamy w środek pierścienia, na którym wiszą kotwice zakończone kulkami – cała filozofia, banał! Młodszemu dziecku może pomóc rodzic, ponieważ naszego żurawia warto mocno przytwierdzić do ramy. Gotowe dzieło przypomina dźwig transportujący wielobarwne piłeczki lub futurystyczny żyrandol, generalnie rzuca się w oczy!

Zwróćmy jednak uwagę na jakość, bo jej zawsze się obawiamy kupując zabawki wykonane z plastiku. Tutaj wszystkie elementy są świetnie dopasowane, znakomicie wykończone – gładziutkie, mocne lecz nie na tyle, aby utrudniały w jakikolwiek sposób zabawę młodym graczom, chociażby z powodu wagi czy wymiarów, po prostu jest super.

Naszym zadaniem jest pozbycie się białych kulek. Manipulujemy nimi poprzez nakładanie na te zawieszone na stelażu, natomiast nie przenosimy ich palcami, ale korzystamy z pałeczek. Tak właśnie – po tej próbie sił konsumpcja w chińskim stylu nie będzie już dla was wyzwaniem! Co jeszcze ciekawsze – płaszczyzna, na której docelowo stoją kulki jest tylko z pozoru stabilna – kotwice odchylają się, większy ciężar zsuwa się z okrągłej powierzchni. Idea, sposób rozgrywki jest dla nas fenomenalny i innowacyjny w porównaniu z większością pozycji, z którymi mieliśmy styczność.

Kiedy nadejdzie w końcu ten emocjonujący moment, kiedy nasz wieszak nie wytrzyma naporu i wszystko runie; musimy się pozbierać i wziąć te kulki na swój bagaż doświadczeń. Konkurenci nam za to podziękują, bo teraz oni mają łatwiej i korzystają z tej szansy, czym prędzej zaczynają więc ładować kule, jak korsarze swe działa.

Proces układania piramidy z kulek przypomina odrobinę zagadki logiczne, daje natomiast spore pole do manewru, kombinowania z lokalizacją oraz zmagania się z grawitacją, a nuż się uda! Ta walka z siłami natury i losem też jest świetnym przeżyciem.

Przyjemnie jest obserwować dziecko, które emocjonuje się rozgrywką. Skupienie i uwaga w trakcie dokładania nowych kulek przypominają nam momenty kiedy sami lata temu podnosiliśmy delikatnie bierki obawiając się, że poruszymy cały układ poniżej. Jest też gwałtowna burza uczuć, kiedy kule lecą w dół! Bardzo nam się podobało, a córka była zachwycona.

Życzę tej grze samych sukcesów, ponieważ zabawa dała nam wiele radości. I naprawdę nie lecimy z wami w kulki! Coś czuję, że może wyróżnimy w rocznych rankingach, okaże się jeszcze, co pojawi się na święta i wtedy zadecydujemy…, gorący towar!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EPEE i MEGABLEU

Film: „Kule spryciule” – unboxing

Film: „Kule spryciule” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!