Recenzja Drawing School HEADU

Czy mieliście kiedyś do czynienia z puzzlami, które są jednocześnie praktycznym kursem z rysowania? My też nie… Styczność mieliśmy z grami związanymi z tworzeniem obrazków, ale układanka tego typu to produkt dla nas przełomowy.

Drawing School” to szkoła rysunku ukazana na puzzlach. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-6 lat i wydaje się bardzo atrakcyjna i pomysłowa. Zachęci wasze dziecko do tworzenia własnych prac i poprawi ich finalny wygląd.

Szkoła rysowania to nie takie łatwe zajęcie, ponieważ nie każdy z nas ma zdolności artystyczne, a też nie każdy wierzy w talent wrodzony. Ja na przykład preferuję ciężką pracę i rozwój poprzez nabywanie doświadczenia i wytrwałość w działaniu – uważam, że to powinni wpajać uczniom nauczyciele, a także zachęcać do wszechstronnej aktywności. Próbując wielu rzeczy, w końcu odnajdziemy pasję, której możemy się poświęcić i osiągnąć pewien stopień mistrzostwa.

W procesie edukacji istotne jest dawkowanie wiedzy, ponieważ małe dziecko można łatwo zniechęcić, a przede wszystkim sukcesy nas mobilizują. W tym przypadku również „Step by step Drawing School”, jak to opisano na pudełku, wkraczamy w etap rysowania, który w pewnym okresie życia mocno emocjonuje każde dziecko.

W opakowaniu znajdziemy 10 układanek, a każda z nich składa się z 4 części. Jest tutaj również mazak i ściereczka oraz wzornik podstawowych figur i plansza do kopiowania gotowych przykładów lub urzeczywistniania własnych kreacji. Kroczek po kroczku przechodzimy przez poszczególne stadia rysunku dokładając nowe fragmenty puzzli. Dziecko uczy się, że ostateczny efekt nie powstaje od razu, że jest sumą poszczególnych prac, a każda z nich jest coraz lepsza, bogatsza w detale.

Na ilustracjach widzimy zwierzęta wzorowane na postaci bohaterów animacji – otwarte postawy, szerokie uśmiechy, wielkie oczy. Wśród nich znajdziemy: psa i kota, sowę i wiewiórkę, słonia i żyrafę, owcę i krowę, żółwia i delfina. Układanki można rozróżnić również według scenerii występowania zwierząt – miejska i wiejska, las i sawanna, środowisko wodne. Rozpoczynamy od ogólnego zarysu, potem dodajemy łapy, uszy, płetwy – ogólnie wszystko, co wystaje na zewnątrz ciała, kolejny obraz to szkic, a na koniec całość już pokolorowana.

Układanki zwracają uwagę na proces, na rozwój pracy na różnych etapach jej przygotowania i uporządkowanie naszych działań. Początkowo dziecko będzie uzupełniało puzzle o niewidoczne detale, ale po pewnym czasie kiedy już nabierze precyzji – warto je zachęcić, żeby każdy z elementów odwzorowało na arkuszu do malowania. Już do własnych koncepcji możemy użyć wzornika bazowych kształtów geometrycznych.

Zabawka jest świetna, ponieważ łączy ze sobą zajęcie logiczne, którym jest układanie puzzli z aktywnością twórczą – artystyczną, jaką jest z całą pewnością rysowanie. Pogodzić umysł ścisły – analityczny z humanistycznym odwzorowaniem świata to wielka sztuka i znakomicie, że powstają takie produkty. Kiedyś mówiło się, że jesteś zdolny z matematyki albo z języka polskiego, jeszcze ktoś trzeci miał zostać utalentowanym plastykiem, ale to szufladkowanie dzieci i okrajanie ich z potencjalnych umiejętności i wiedzy.

Drawing School” to więcej niż puzzle i każda taka złożona aktywność wykraczająca poza standardową układankę to dobra inwestycja.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy HEADU

Film: „Drawing School” – unboxing

Film: „Drawing School” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!