Recenzja gry Quadrio

Z przyjemnością pokażemy wam produkty wydawcy, który słynie z całej serii gier, w których pojawia się Kuba Rozpruwacz, mowa oczywiście o „Mr. Jack”. My jednak prezentację „Hurrican Games” rozpoczynamy od ich najnowszej produkcji, czyli gry logicznej opakowanej w bardzo interesującą formę rusztu.

Quadrio” bardziej niż grę przypomina nam manualną układankę. Jest to pozycja dla pary graczy w wieku od 8 lat, z czasem rozgrywki ok. 10 minut. W rzeczywistości bawią się i młodsze dzieci, a tempo gry jest na tyle szybkie, że nierzadko trwa ona krócej. Model rozrywki kojarzy się z „Connect 4”, w której również budowaliśmy wzory, a ściśle rzecz ujmując wrzucaliśmy okrągłe żetony, które miały stworzyć linię prostą. Tu jednak technicznie wygląda to inaczej, zacznijmy więc od konstrukcji zabawki.

Grill składa się z prostych szczelin, w które wkładamy krążki. Z jednej strony zabawki wgłębienia są pionowe, z przeciwnej – poziome. Rynienki z obu stron są otwarte, z każdej możemy włożyć kolejne żetony. Krążki będą się przesuwały góra-dół w momencie obracania naszego rożna, jednak nie wypadają, ponieważ przy wylotach znajdują się blokady. Pomiędzy stronami z przeciwnie ułożonymi rowkami znajduje się przezroczysta przegroda, widać więc kolor żetonu znajdującego się po drugiej stronie gry. Grill trzymamy pionowo za jeden z rogów, wygląda wtedy, jak romb lub szpic na choinkę.

Celem gry jest ułożenie linii prostej w pionie, poziomie lub ukośnie po przekątnej, która składać się będzie z czterech krążków. Ważne jest to, że może ona zostać utworzona z dropsów znajdujących się po obu stronach gry Stąd rola plastikowej, bezbarwnej szybki, przegrody. Pamiętamy też o tym, że pojemnikiem ruszamy wedle naszego uznania przed lub po wrzuceniu żetonu.

Quadrio” jest dużo bardziej zaawansowane od „Connect 4” z uwagi na kontrolę obu stron grilla oraz poruszanie się żetonów w trakcie manewrowania zabawką.

Początkowo dla młodszych dzieci drobnym problemem może być trzymanie gry za jej narożną końcówkę z jednoczesnym umieszczaniem krążków, które należy przecisnąć przez wąską szparę. Potrzeba odrobinę wprawy, natomiast po kilku rozgrywkach wszystko staje się normą i wykonywane jest intuicyjnie, a całą uwagę skupiamy na planowaniu ułożenia.

Warto zaznaczyć, że grać możemy wygodnie w podróży, tak samo jak przenosić zabawkę, gdyż wszystko jest osłonięte i zabezpieczone przed wypadnięciem, a dodatkowo schowane w woreczku ze sznurkiem ściągającym przy zamknięciu.

Świetna zabawa dla wszystkich osób, które lubią szarady i zagadki oraz gry logiczne. Wiele łamigłówek przeznaczonych jest do gry solo, zatem każda z możliwością rywalizacji to wybór warty naszej uwagi i zakupu. Świetny mechanizm, znakomite wykonanie i wciągająca rozrywka.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy HURRICAN GAMES

Film: „Quadrio” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!