Recenzja gry planszowej Postaw na milion

Postaw na milion” to jeden z najbardziej popularnych teleturniejów. Podczas występu, w przeciwieństwie do innego znanego programu, startujemy już z milionem w gotówce, ale musimy dotrwać z tą sumą do końca zmagań. Gotówkę rozkładamy pomiędzy wybrane warianty odpowiedzi, nagrodą jest wszystko to, co uda nam się zachować.

Postaw na milion” znakomicie nadaje się, jako forma gry quizowej, która odchodzi od standardowej konwencji odpytywania z wiedzy. Tutaj znamy rozwiązania, a przy obstawianiu wariantów zawsze jedna zapadnia – w tym przypadku pole – musi pozostać puste. My ryzykujemy naszymi pieniędzmi zakładając trafność wyboru. Gra przeznaczona jest dla 2-6 uczestników, ze względu na stopień trudności pytań – w wieku od 12 lat.

W opakowaniu znajdziemy planszę do gry, 40 plików pieniędzy po 25 tys. zł, 200 dwustronnych kart z bazą 400 pytań, 2 karty zasłaniające – im dalej tym mniej wskazań do wyboru, licznik rund, instrukcję. Banknoty przypominają prawdziwe pieniądze w miniaturze, jeśli nie mamy ochoty liczyć, sprawdzamy sumę w tabeli, porównując ilość żetonów z kwotami, które reprezentują.

W rundach 1-4 wybieramy z kart z 4 rozwiązaniami, w kolejnych 5-7 z kart z 3 odpowiedziami, a ostatnia finałowa runda to dwa warianty i tylko jeden z możliwością zainwestowania swoich oszczędności. Za każdym razem losowane są dwie kategorie, z których wybieramy jedną, z którą przyjdzie nam się zmierzyć. W tracie całej gry mamy możliwość odrzucenia jednej karty, którą pozostawiamy na polu joker.

Możemy walczyć z zasadami gry i testować naszą wiedzę, a także intuicję! Ciekawszą formą jest jednak rozgrywka przypominająca turnieje, z podziałem – odgrywaniem ról. Każdy z graczy raz będzie w drużynie odpowiadających na pytania – para, a innym razem prowadzącym teleturniej. Wygrywa najbogatszy. Wskazanie poprawnego rozwiązania widoczne jest na odwrocie karty.

Od strony wizualnej gra nie jest jakimś fajerwerkiem graficznym, natomiast jest wykonana prosto, schludnie i logicznie. Wszystko jest tutaj uporządkowane, same reguły są banalnie proste – dzielimy forse i zawsze jedno pole pozostaje puste. Bawimy się przednio, pomimo że kilka razy z rzędu wychodzimy z niczym, tzn. z dobrą grą, jak uczestnicy turnieju, którym się nie powiodło z pieniędzmi, ale to już i tak bardzo wiele, gdyż to super gra!

Ta produkcja wciąga i w przeciwieństwie do quizów uczy poprzez zabawę, która mocno różni się od standardowych metod kontroli, które znamy z nauczania. Emocje rosną z każdym kolejnym pytaniem, gdyż majątku stale ubywa. Ostatnią zagadkę przeżywamy najbardziej, bo często jest to strzał i połowiczna szansa na trafienie. Przy każdej rozgrywce wykorzystujemy 8 pytań, łatwo obliczyć, że możemy przeprowadzić 50 rozgrywek, jeśli za każdym razem mamy mieć unikatowy komplet. Rozrywka jest przednia i daje ogromną satysfakcję, warto zakupić ten produkt i przeżywać to wszystko, czego doświadczają uczestnicy programu, tylko na niby.

Świetna zabawka, mamy nadzieję, że wydawca będzie kontynuował wzbogacanie produktu o kolejne talie kart, tutaj rozszerzenia są wysoce wskazane. Inteligentna rozrywka.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM Toys i Ravensburger

Film: „Postaw na milion” – unboxing

Film: „Postaw na milion” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!