Recenzja gry karcianej Kurza stopa

Gry o zwierzakach zawsze są wyjątkowo miłe dla najmłodszych odbiorców – dzieci bardzo je lubią, ponieważ sympatią darzą wszelkie swoje pupile. Tym razem nie będzie to pies czy kot, które zazwyczaj trzymamy w domach lecz kura. Stąd klimat raczej wiejskiego gospodarstwa, ale również uroczy, gdyż przez Andrzeja Mleczko zilustrowany.

Kurza stopa” to gra karciana dla dzieci w wieku od 6 lat. Pozycja zręcznościowa oraz rozwijająca spostrzegawczość i koncentrację uwagi u dziecka. W trakcie zabawy korzystamy z dwustronnie malowanych kart, które łączymy według wzoru – kształtu robaka, na którego poluje kura. Celem rozgrywki jest uzbieranie, jak największej liczby kart.

Karty układamy wizerunkiem kurczaka ku górze, tasujemy stos i wykładamy wierzchnią ukazując grupkę poskręcanych dżdżownic. Jeśli uda nam się dopasować kształt robaka, bierzemy wyłożoną kartę, która punktuje na koniec zabawy. Jeśli pozycja ciała dżdżownicy nie odpowiada tej z ilustracji z kurą, odsłaniamy kolejną kartę.

W rozgrywce biorą udział również karty specjalne „Kurza stopa” z wizerunkiem wielu robaczków, które ma deptać występujący tutaj drób. W tym przypadku wołamy „Kurza stopa!” oraz zbieramy wszystkie wyłożone karty. Zabawa kończy się kiedy rozdamy uczestnikom komplet kart ze stosu.

Kurza stopa” to bardzo prosta, krótka gra z pięknymi ilustracjami znanego rysownika. Kura wielokrotnie się przewraca, ma kłopot ze złapaniem robaka i utrzymaniem równowagi. Scenki z kart przypominają nam kadry z klasycznej animacji o strusiu uciekającym przed kojotem. Miny i wywrotki bohaterów gry są przedstawione w sposób humorystyczny – jasne rysunki są śliczne, pogodne, śmieszne. Powiedzonka „kurza stopa” używamy, kiedy dana czynność nam się nie udaje, popełniamy błąd wzbudzający silne emocje, a nie zamierzamy wypowiadać się wulgarnie – tytuł jest znakomicie dopasowany to wydarzeń, w których uczestniczy nieporadna kura.

Zabawa przebiega dynamicznie, a wręcz żywiołowo, gdyż wszyscy śpieszymy się do właściwej karty, pamiętając jednocześnie o zmianie zasad i energicznym okrzyku w przypadku ukazania się karty funkcyjnej. W tej grze istotny jest refleks.

Jest to pozycja podobna do pozostałych z tej serii – analogicznie wykonana, ale z innymi obrazkami – robaki bawiące się w ciuciubabkę z kurą, gdzieś we wsi, na podwórku. Działa w oparciu o pokrewny model rozgrywki – nie ma tutaj labiryntów, jak w „Psia kość”, natomiast również istotna jest szybkość reakcji i uważna obserwacja kart.

Gra znakomicie nadaje się dla młodszych dzieci, które nie mają ochoty, aby poznać bardziej złożone reguły, a szukają szybkiej, elektryzującej rozgrywki. W przypadku starszych graczy będzie to typowy przerywnik na rozruszanie towarzystwa przed lub pomiędzy kolejnymi dużymi tytułami na stole, ewentualnie forma zabawy imprezowej.

Młodsze dzieci będą zachwycone. Dla bardziej zaawansowanych odbiorców pozycja może się okazać za mało ambitna, zbyt płytka. Ilustrator, jak zawsze pokazał wielką klasę i kunszt godny sławnego artysty. W tym segmencie gier – atrakcyjna alternatywa.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy MDR GRY

Film: „Kurza stopa” – unboxing

Film: „Kurza stopa” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!