Recenzja gry karcianej Motyla noga!

Wszystkie gry od wydawnictwa „MDR Gry” są dla nas ważnym wydarzeniem, w szczególności artystycznym, ponieważ ilustruje je Andrzej Mleczko, który jest nie tylko genialnym rysownikiem, ale zawsze zaraża nas dobrym humorem i poprawia nastrój, gdyż wszystkie prace autora są zarazem śmieszne i optymistyczne. Oto kolejna porcja znakomitych kadrów do animacji i nowy wartościowy produkt dla najmłodszych graczy. Zapraszamy do czytania i przede wszystkim oglądania, bo jest na co popatrzeć.

Motyla noga!” to gra karciana dla 2-8 uczestników w wieku od 6 lat i czasem rozgrywki ok. 10-15 minut. Pozycja idealna dla najmłodszych, ale również jako przystawka lub deser do głównego dania wieczoru dla zaawansowanych graczy. Gra niewątpliwie śliczna, odrobinę podobna do produkcji z pieskiem na opakowaniu, aczkolwiek te labirynty są zupełnie inaczej budowane, gdyż tworzą je ścieżki celów, a nie zamykają ściany. Model rozgrywki jest jakby połączeniem mechaniki wykładania kart wykorzystywanej w „Kurza stopa!” z pokonywaniem labiryntu z „Psia kość!”.

W opakowaniu znajdziemy 59 kart ukazujących polowanie kotka na motyla oraz instrukcję, całość pięknie opakowana. Celem gry jest zebranie większej liczby kart od naszych konkurentów. Zdobywamy je odpowiadając prawidłowo na pytanie, gdzie ostatecznie usiądzie motyl lub wykrzykując tytuł gry przy pojawieniu się karty specjalnej.

Przygotowanie gry zajmuje tyle, co nic – tasujemy karty ze stosu, wykładamy pierwszą z nich, stroną z obiektami ku górze. Jeśli w rogu karty zobaczymy motyla z informacją o dobraniu kolejnej karty kontynuujemy proces. Gdy na wierzchu stosu pojawi się karta funkcyjna – motyl usiadł na ziemi i bodajże został złapany, krzyczymy „Motyla noga!” i zbieramy wszystkie wyłożone karty. Kiedy historyjka lotu została wyłożona do końca, a karta specjalna się nie pojawiła, naszym zadaniem jest prześledzenie ścieżki, jaką pokonał owad. Zaczynamy od miejsca postoju na rysunku wieńczącym stos kart, następnie przemierzamy linie pomiędzy obiektami i informujemy uczestników, gdzie nastąpiło lądowanie. W nagrodę za prawidłowe wskazanie zbieramy wyłożone karty.

Gra najbardziej przypomina nam „Ciasteczkowe potworki” oraz „Buuu!”, które jest jednak odrobinę bardziej skomplikowane. Zabawa uczy dziecko uważnej obserwacji, ponieważ musimy śledzić karty, szybkiej reakcji – na odpowiedni rysunek specjalny, koncentracji uwagi – na linii łączącej obiekty na kartach.

Jest to wyjątkowo prosta i szybka gra, dopasowana do wieku przedszkolaka oraz dzieci w początkowych klasach szkoły podstawowej. Przyznam, że i my rodzice z przyjemnością towarzyszyliśmy córce w zabawie, ze względu na śliczną oprawę graficzną produktu oraz emocje związane z wyścigiem do celu. Młodsi gracze raczej nie mają szans z dorosłymi, warto zatem konkurować w swojej grupie rówieśników, bo rozrywka jest przednia!

Gra radosna, taka wiosenna, pogodna – znakomite przeciwieństwo dla jesiennej aury za oknem. Na poprawę samopoczucia i dla pysznej zabawy – warto! A właściwie, czemu ta motyla noga? Przypuszczam, że motylek jest zdegustowany postępowaniem kici i chętnie by przeklął, ale nie wypada kiedy dzieci słuchają. Miłego dnia!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy MDR Gry

Film: „Motyla noga!” – unboxing

Film: „Motyla noga!” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!