Recenzja Poznaję cyferki Piszę i zmazuję Zu & Berry

Ostatni tytuł z pierwszej partii produktów wydanych przez krakowskie wydawnictwo. Seria „Zu & Berry” to pozycje raczej dla młodszych dzieci, na ogół przedszkolaków. Gry i karty obrazkowe rozwijające, wychowawcze i edukacyjne dla młodszych dzieci, w sam raz do wykorzystania dla pedagoga szkolnego – dydaktyka czy psychologa. Wspomagają pracę w przedszkolu i aktywizują dzieci do nauki w domu.

Poznaję Cyferki” to kolejny tytuł po „Poznaję literki” odnoszący się do pisania i zmazywania na kartach. Poza trenowaniem zapisu cyfr – kreśleniem linii po wykropkowanym śladzie wewnątrz dużej cyfry, otrzymujemy zagadki oraz pierwsze przykłady działań. Jest to produkt dla użytkowników w wieku od 3 lat, wewnątrz którego znajdziemy 32 dwustronne karty, instrukcję z rekomendacją psychologa oraz flamaster z filcem do czyszczenia powierzchni.

Na kartach ukazano zwielokrotnione obiekty z podpisem słownym oraz oznaczeniem cyfry. Poza tym część z nich ma specyficzne, stylizowane kształty – obwód lub ułożenie wewnętrznej struktury, które ukrywają w sobie kreski tworzące cyfrę. Nie zapomniano o prostych działaniach matematycznych – dodawanie przedmiotów, roślin czy zwierząt ukazanych na rysunku – dla przykładu suma owoców na drzewie czy okien w domu.

Karty są pomysłowe, ponieważ znakomicie się uzupełniają i gwarantują różnorodną zabawę. Możemy wypełniać środek cyfry wielkości całej strony karty. Liczyć mniejsze, powtarzające się obiekty. Powtarzać zapis cyfry na poziomej kresce, niczym w zeszycie. Odkrywać cyfrę w rysunku, rodzaj zgadywanki dla spostrzegawczych. Dokańczać fragmenty obrazów po przerywanej linii. Każda z zabaw ma na celu pomóc dziecku zapamiętać pisownię cyfry, ale również zrozumieć jej znaczenie, ponieważ sam zapis to czysta abstrakcja, którą należy przyporządkować do pewnej czynności i ostatecznie do wielości obiektów. Zabawę zakończymy na prostych rachunkach, a to już bardzo wiele dla dziecka.

Młody Giercownik ku uciesze rodziców już samodzielnie rozpoznaje te cyfry, ale zapis córki ciągle bywa niedoskonały, ponieważ dziecko nie ma jeszcze wprawy. Co chwilę w trakcie pisania tej recenzji to tato otrzymywał nowe wyzwania – małe obiekty bez oznaczenia śladu z zadaniem odkrycia cyfry. Zainteresowanie i dobra zabawa jednak udzieliła się naszej dwójce, ponieważ córka również sama chętnie wzięła się za kształcenie, a dziecko mające zabawę z nauki to zawsze wielki sukces i powód do dumy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Fabryce Kart Trefl Kraków oraz zuberry.pl

Film: „Poznaję cyferki Piszę i zmazuję Zu & Berry” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!