Recenzja klocków GraviTrax Starter Set

Zapraszamy do recenzji, bo dzisiaj pokażemy wam coś wyjątkowego, kreatywne klocki konstruktorskie, które należą do najlepszych, jakie mieliśmy okazję otwierać w tym roku! Będziemy budowali ogromny rollercoaster dla metalowych kulek, które siłą grawitacji toczą się po szynach pokonując po drodze rozmaite przeszkody – zabawka kojarzy nam się z dawnymi wielopoziomowymi układami dla domino, ale jest dużo bardziej innowacyjna – dostosowana do naszych czasów.

GraviTrax Starter Set” to zestaw bazowy, który będziemy mogli rozbudowywać o kolejne dodatki i rozszerzać nasze konstrukcje. Ogromne pudło wypchane jest prawie po same brzegi dobrem – pięcioboczne moduły, które tworzą filary konstrukcji, zagłębienia trasy, mosty z szyn. Są tutaj również dwie płaskie powierzchnie przypominające plastry miodu – platformy czy też tarasy, które tworzą kolejne piętra naszej zjeżdżalni. Nie zapomniano o bajerach – magnetyczna armata wystrzeliwująca kulki pod górę, przycisk startowy dla trzech rozpoczynających kul, zwrotnice do wyboru trasy, różne łuki zakrętów oraz łączników poszczególnych odcinków. Całość ustawiamy na czterech tekturowych planszach z zagłębieniami – wszystko trzyma się stabilnie, pomimo że moduły łączy się wyjątkowo lekko.

Komponenty dzielą się na niezbędne, jak płyta podłogowa, szyny, małe i duże elementy dystansowe i kulki – trzy kolory główne plus srebrne, poboczne do wybijania. Elementy podstawowe to z kolei starter – przycisk z blokadą wprawiający w ruch kulki, popychający trzy w tym samym momencie, oraz zakręty i podstawki, w które wkładamy zielony środek, czyli łapacz lub cel. Jest też dostępny podłużny element końcowy, jeśli mamy ochotę zakończyć jazdę nie na płaskiej powierzchni lecz wyhamować na szynach.

Specjalne komponenty to skrzyżowanie, elementy łączące 3-w-1 oraz 2-w-1, a także zwrotnica kierująca kulki kolejno w różne kierunki. Wyrzutnia działa na zasadzie trafienia w magnes, wtedy kulki ułożone z drugiej strony są wyrzucane jak z procy. Na poziomie 2 możemy ustawić wir – kulka obraca się ruchem kołowym i wpada do otworu, wolny spadek, wspomniany już łapacz – stabilizuje ruch kulki po upadku z wysokości, rozprysk – spadająca kulka uderza trzy inne umieszczone na rozwidleniu, które potoczą się w przeciwne strony.

Wraz z klockami otrzymujemy trzy gazetki – instrukcję opisową dla komponentów, która wyjaśnia zastosowaną tutaj symbolikę. Księgę „tracków”, czyli po prostu naszych torów wraz z instruktażem składania modeli na różnym poziomie skomplikowania. Księgę zadań, aby dzięki interaktywnemu systemowi torów poznać siłę ciężkości – teraz my sami wybieramy prawidłowe wysokości dla torów, dopasowujemy brakujące mosty czy elementy sześciokątne. Osobny rodzaj wyzwań odnosi się do wyścigów – w tym przypadku musimy przewidzieć w oparciu o zaprezentowane konstrukcje kolejność barw na mecie.

Zabawka jest czadowa! Odległości mostów są dostosowane do planszy, a klocki wygodnie się łączy. Najprzyjemniejsze jest samodzielne składanie własnych modeli, ponieważ jesteśmy ograniczeni jedynie wyobraźnią i ilością komponentów, które jednak można dokupić i wzbogacić „Starter Set” o nowe rozszerzenia. Dziecko uczy się o grawitacji, doświadcza jej w trakcie uruchamiania własnych rollercoasterów. Budowanie kojarzy nam się z montażem w „Lego Technic” lub „Clementoni TechnoLogic”, tam również zabawa staje się popularnonaukowym przedsięwzięciem. Grawitacyjne tory no naszym zdaniem bestseller, na który naprawdę warto namówić rodziców lub dziadków, ponieważ empirycznie testujemy, jaką moc ma przyciąganie ziemskie i budujemy prywatny park rozrywki, a to bardzo wiele. Inteligentna zabawa koncepcyjna w najlepszym wydaniu – HIT!!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM TOYS oraz RAVENSBURGER

Film: „GraviTrax Starter Set” – unboxing

Film: „GraviTrax Starter Set” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!