Recenzja Zestawu uzupełniającego Budowle GraviTrax

Idziemy za ciosem! Wczoraj pokazaliśmy wam zestaw podstawowy – bazę dla rollercoastera, czyli „Starter Set”. Dzisiaj nadal jesteśmy w świecie „Interaktywnego Systemu Torów”, zaprezentujemy natomiast, o co możecie rozszerzyć bazę, aby rozmiary waszej konstrukcji były jeszcze bardziej okazałe.

Zestaw uzupełniający Budowle” to dodatek z serii „GraviTrax”, czyli specjalnych klocków do tworzenia własnych modeli zjeżdżalni po których poruszają się metalowe kulki. Rozszerzeń jest kilka, wydawcę poprosiliśmy o ten montażowy, ponieważ pierwsze, czego będziecie potrzebowali na dobry początek to więcej klocków – podstawowego budulca.

Dzięki „Expansion Building” możecie zwiększyć swoje możliwości konstrukcyjne, stworzyć więcej kombinacji torów, których systemy będą teraz bardziej złożone. Wewnątrz opakowania znajdziemy zatem: dwie części podstawy, 4 małe elementy dystansowe, 2 zwrotnice, element łączący 3-w-1, wir, 4 elementy podstawowe, podłużny element końcowy, wkłady do elementów podstawowych, czyli 2 łapacze, wolny spadek, rozprysk i cel.

Na filmie poza zawartością pudełka widzicie komponenty w użyciu, już ułożone na jednej z większych tras ze „Starter Set”, zatem od razu poznajecie ich funkcjonalności. Najważniejsza naszym zdaniem jest platforma, ponieważ to dodatkowe 3 piętro, a więc kule będą spadać z jeszcze większej wysokości, czyli potoczą się dłużej i dalej. Skoro pojawiła się nowa przestrzeń na górze to musiały znaleźć się i nóżki, aby wszystko to trzymało się na podporach. Będą też elementy dla torów, aby wolne powierzchnie zapełnić wspaniałymi zjazdami.

Drugie z rozszerzeń, które warto zakupić to „Zestaw uzupełniający Tory”, ponieważ jest to również bazowy surowiec, z którego tworzycie własne koncepcje. Mniej ważne, ale z pewnością wywołujące wielkie emocje, gdyż bardzo widowiskowe są elementy specjalne, zakupić możecie: „Młotek”, „Pętlę”, „Wyrzutnię”, „Armatę” – działanie tego ostatniego mieliście już okazję obejrzeć na filmie z wersji podstawowej, pracę kolejnych możemy sobie wyobrazić. Oczywiście będziemy prosić wydawcę o przesłanie, żebyście zobaczyli jak funkcjonują w praktyce.

Z tym kompletem wasz teren budowy powiększy się o trzecią część, uzyskacie więc bardzo wiele dodatkowego miejsca do zagospodarowania. Możecie się również wspinać i rozpocząć zabawę z wyższej pozycji. Pamiętajcie jednak, że musicie posiadać już zestaw startowy, ponieważ nie jest to samodzielne rozszerzenie!

Pomysł jest kapitalny, ponieważ zabawa uczy o fizyce, ukazując prawo ciężkości w praktycznych działaniach. Podczas doświadczeń dziecko wpływa na ruch swojej kulki, kontroluje jej prędkość, eksperymentuje. Są to klocki, zatem każdy tor składa się z części, które możemy swobodnie łączyć i rozdzielać oraz przesuwać w inne lokalizacje, aby ostatecznie tworzyć swój własny, oryginalny projekt.

Kulki poruszają się bardzo szybko, warto zatem wydłuż trasę. Rozszerzenie budowlane ofiaruje wam więcej części do wykorzystania i pojawia się wysoce wskazany konstrukcyjny rozmach, a jak powszechnie wiadomo im rollercoaster większy tym bardziej atrakcyjny – zupełnie tak samo, jak w wesołym miasteczku. Emocje gwarantowane!

Spektakularne! Z ogromnym potencjałem na przyszłość i niemalże nieograniczonymi możliwościami. Bardziej stabilne i dużo szybsze w ustawianiu od torów z domino, a także nieporównywalnie bardziej efektowne. Wow!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM TOYS oraz RAVENSBURGER

Film: „GraviTrax Zestaw uzupełniający Budowle” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!