Recenzja gry karcianej Mały detektyw Dzieci kontra Rodzice

Dzisiaj zaprezentujemy prawdopodobnie najbardziej dorosły z quizów serii „Dzieci kontra Rodzice”, nie będzie może trupa w szafie, ale o ściganiu przestępców już tak, bardzo ciekawa to wiedza – przeczytajcie, zapraszamy!

Mały detektyw” to najnowsza pozycja z popularnej serii, która od lat działa na tych samych zasadach – dzieci pytają dorosłych, a ci ze specjalnie dostosowanej talii kart swoje pociechy. Nam taka wymiana informacji kojarzy się z rozmową z dziadkami, kiedy wnusie pytają o wszystkie nurtujące je sprawy, a najstarsi w rodzinie, z największym doświadczeniem życiowym – przekazują, co wiedzą. Tylko teraz jest o wiele łatwiej niż dawniej, bo odpowiedzi mamy spisane na kartach i wiedzę podzieloną na rozmaite kategorie tematyczne.

W pudełku znajdziemy 12 żetonów, 54 karty z quizem oraz instrukcję i broszurkę informującą o produktach wydawcy. Karty w porównaniu z innymi na rynku są całkiem mocne, ale młodsze dzieciaczki muszą uważać na szpiczaste rogi. Produkt dla użytkowników w wieku od 7 lat.

Za wskazanie poprawnego rozwiązania losujemy żeton z zakrytej puli, jeśli uzbieramy więcej z danego zestawu, otrzymamy wyższy bonus punktowy. Karta pułapka skutkuje oddaniem kolejki. Gra kończy się z chwilą pobrania 5 karty z każdego ze stosów. Wygrywa osoba z wyższymi notami na finiszu.

Sercem gier quizowych są odpowiedzi, jeśli te was zainteresują to produkt będzie w użyciu. Dzieciaki w okresie szkoły podstawowej, ale również przedszkola często pasjonują się pracą służb mundurowych – już najmłodsze z nich wypowiadają się pochlebnie o strażakach i bawią się w policjantów i złodziei. Teraz mamy świetną okazję, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tej arcyciekawej pracy i służbie społeczeństwu.

Znajdziemy tutaj opisy specyfiki pracy śledczych, ale także oskarżających, ponieważ część informacji związana jest z działaniami prokuratora i sądów. Na tapecie takie fajne hasełka, jak: chromatografia, entomologia, tresologia, kontaminacja, luminal, Jane Doe, corpus delicti, identyfikacja ofiar, autopsja, ślady pamięciowe, linie papilarne, wariograf, i wiele innych im podobnych.

Poza zagadnieniami z zakresu kryminologii, pojawią się również pytania o słynne seriale detektywistyczne znane z telewizji oraz klasyczną literaturę – kłania się sławny Sherlock Holmes! Gdzieś na marginesie poruszanej problematyki znajdziecie też wiedzę odnoszącą się do przysługujących nam praw i obowiązków.

Bardzo interesująca pozycja! Uważam, że zaciekawi dzieci, ponieważ praca detektywa bardzo odbiega od innych związanych ze sprzedażą rzeczy materialnych czy usług. Sprawdzona formuła i oryginalna w grach quizowych dyscyplina to zalety „Małego detektywa”.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: „Mały detektyw Dzieci kontra Rodzice” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!