Recenzja klocków Kurier Blocki Raben

Sprawdzamy nową serię od klocki Blocki, tym razem nazwa nawiązuje do grupy logistycznej realnie działającej na naszym rynku, czyli Raben. Będziemy składali pojazdy transportowe i wózki widłowe, bazę magazynową, kontenerowiec i dźwig portowy. Kolorystyka nawiązuje do barw floty przedsiębiorstwa użyczającego swojej marki dla klocków.

Kurier Blocki Raben” to produkt, który zawiera 146 elementów, przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 lat, klocki są kompatybilne z innymi występującymi na rynku. Świetnie, że wydawca wprowadził mocniejsze wypełnienie wewnętrznego pudełka – grubsze ścianki oraz nazwał poszczególne komplety tej serii – lepsza organizacja klocków i identyfikacja zestawów w sklepach. Nam podoba się również, że elementy wizualne Raben są nadrukowane na klockach – nie ma możliwości nierównego naklejenia lub zniszczenia oznaczeń przy demontażu zabawki.

Raben to przewoźnik, który w ramach swoich usług oferuje logistykę kontraktową, transport drogowy, Fresh Logistiscs, transport całopojazdowy i intermodalny, transport morski i lotniczy. Jest również integratorem procesów logistycznych. Z pewnością warto zajrzeć na ich stronę i dowiedzieć się czegoś więcej, bo to duża firma z tradycjami.

Prezentację serii zaczęliśmy od stosunkowo niewielkiej ciężarówki. Pojazd wyposażony jest w ruchomą rampę na tyle, pionowe drzwi z boku w części załadunkowej oraz mniejsze po obu stronach kabiny kierowcy. Zabawkę składało się prosto i szybko, wcześniej ułożone elementy zostały w instrukcji przyciemnione i oznaczone subtelnym błękitem, aby odróżnić je od szarych klocków na bieżąco używanych przy budowie podwozia. Napisy „Raben” oraz „your partner in logistics” są fabrycznie malowane, natomiast my przyklejamy tablice rejestracyjne – dopasowane do wielkości klocka i widać, że europejskie, gdyż wyglądające jak unijne.

Kilka rzeczy w samym projekcie nie do końca nam odpowiadało. Drzwi w szoferce kiedy je zamykamy poruszają lusterka boczne, które są bezpośrednio na nich osadzone, warto je przytrzymać przy manipulacji. Odrobinę szkoda, że dach nie jest otwierany – tutaj trzyma się na wielu połączeniach, nie na gładkich klockach, więc nie jest łatwo włożyć ludzika od góry. Wygodnie mieszczą się z kolei towary, ponieważ wnętrze wyłożone jest elementami o śliskiej powierzchni, a tył szeroko otwierany – wystarczy przechylić model i wszystko wyleci. Podobnie bardzo wygodnie porusza się rampa i stabilnie utrzymuje, kiedy jest podniesiona. Wnętrze jest przestronne, pakowne, a to ważne w pracy kuriera.

Pojazd jest urodziwy i bogaty w detale – będzie się podobał, w szczególności jako część większej całości. Sama ciężarówka bardzo nie wyróżnia się spośród innych dostępnych w klockach tej marki, natomiast w połączeniu z resztą kompletów tworzy genialną całość, dopasowaną barwami oraz ciągłością realizowanych procesów i oferowanych usług. Świetne, jako seria, która ukazuje jak funkcjonuje logistyka i transport na arenie międzynarodowej na wielkich odległościach przestrzennych i czasowych. MyCity wreszcie ma swojego przewoźnika i fajnie, że jest to właśnie Raben.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl

Film: „Kurier Blocki Raben” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!