Recenzja gry planszowej Sudoku Puzzlomatic

Sudoku” to bardzo popularna na całym świecie łamigłówka numeryczna. Plansza podzielona jest na 9 kwadratów o wielości 3×3 pola, i zarówno w każdym kwadracie, jak i wierszu oraz rzędzie cyfry nie mogą się powtarzać. Korzystamy z numerów 1-9. Gra logiczna rozwijająca myślenie analityczne i zdrowy rozsądek, planowanie własnych działań.

Nie będziemy się rozpisywali o zasadach tej gry, ponieważ są one banalnie proste, natomiast pokażemy wam, jak ładnie jest wykonane dzisiaj opisywane „Sudoku” i jak poszczególne komponenty ułatwiają uzupełnianie pustych miejsc w schemacie.

W niemałym, aczkolwiek wąskim pudełku otrzymujemy drewnianą deskę, która przypomina tą używaną w kuchni do krojenia. Gruby, mocny kawał drewna, które wydaje się być dobrej jakości, jest ładnie wyszlifowane i ciężkie. Jedna strona jest gładka, boki zaokrąglone, nieostre, a więc bezpieczne. Wierzch planszy, na której gramy dzielą kreski ukazujące kwadraty, a każde z miejsc dla drewnianych krążków z numerami to wgłębienie – pionki nie przemieszczają się przy drobnych poruszeniach całą płaszczyzną, co jest bardzo wygodne.

Wraz z dużymi krążkami otrzymujemy małe. Te pierwsze są dwustronne – numery czerwone układamy kopiując wzór początkowy dla danego układu, natomiast własne – pewne wskazania oznaczamy czarną ich stroną. W przypadkach niepewności, kiedy wybieramy jeszcze spomiędzy kilku wariantów możemy umieścić w dołeczku 2-3 małe krążki, co bardzo pomaga w uzupełnianiu kolejnych miejsc – ostatecznie weryfikujemy swoje hipotezy w trakcie kolejnych ruchów.

Warto zaznaczyć, że otrzymujemy tutaj aż 100 diagramów do rozwiązania, które zostały podzielone na 4 poziomy trudności. A jak rozwiązujemy „Sudoku”? Każdy ma swoje sposoby, my rozpoczynamy od cyfr, które są pewniakami i pojedynczych niezajętych miejsc, na samym końcu przechodzimy do pustych obszarów łączących więcej wolnych pól, które z biegiem czasu będą się kurczyły ponieważ alternatyw do wyboru będzie coraz mniej.

Świetna drewniana łamigłówka od „Puzzlomatic”, może ciężkie w transporcie i niezbyt mobilne, natomiast dla domowych rozgrywek wręcz wymarzone.

Film: „Sudoku” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!