Recenzja gry karcianej Sport Dzieci kontra Rodzice

Córka chcąc się kiedyś pochwalić, czego nauczyła się w przedszkolu, zapytała mnie, czy wiem, co jest najzdrowsze – wspomniałem oczywiście, że są to warzywa i owoce. Okazało się, że najlepszy dla naszej kondycji i witalności jest ruch! Z tego wynika, że już przedszkolak może zagiąć ojca. Wracając jednak do świata gier – kiedy jest deszczowo, wietrznie i zimno na zewnątrz, to też można się przygotować do uprawiania sportu, chociażby uczestnicząc w quizie, jak ten dzisiaj opisywany.

Sport Dzieci kontra Rodzice” to kolejna tematyczna odsłona z serii dla całej rodziny, w której rywalizują pokolenia. Najnowsze pozycje są wzbogacane o planszę lub żetony, stąd większe opakowania. Produkt przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 lat oraz rodziców lub dziadków, chociaż i starsze rodzeństwo będzie znakomitym przeciwnikiem. Tym razem kręcimy się wokół dyscyplin sportowych.

W tej grze będziemy wybierali spośród trzech odpowiedzi, wariantu tak-nie, odpowiadali na pytania otwarte, a nawet, uwaga – gimnastykowali się! W pewnym momencie, jak za każdym razem nagle pojawi się karta pułapka, która odbierze nam kolejkę. Konkurować będziemy o żetony, gdyż kolekcje identycznych krążków gwarantują bonusowe punkty. Quiz skończy się, kiedy z każdej talii pobierzemy piątą kartę.

W tej grze znajdziemy informacje niemalże o każdej z dyscyplin sportowych! Pytać będziemy o: tenis ziemny i stołowy, squash, skoki w dal i wzwyż oraz o tyczce, a także narciarskie, piłkę nożną, ręczną i siatkową, rugby i koszykówkę, kajakarstwo, pływanie, grę w polo, krykieta, hokej, golf, snooker, kolarstwo, stretching, podnoszenie ciężarów, gimnastykę i biegi oraz ogólnie – lekkoatletykę, rzut kulą, łyżwiarstwo figurowe i szybkie, curling, judo, boks, wędkarstwo, sumo, biathlon, bobsleje, saneczkarstwo, żużel, biegi narciarskie, Formułę 1. Będą nawet tak egzotyczne wyczyny, jak zapasy wielbłądów, wyścigi świń czy ślimaków!

Poznamy sylwetki sportowców, ich drużyny, związki sportowe, wielkie turnieje, okazałe stadiony, siedziby klubów. Będą znane powiedzonka i szczegółowe reguły, terminologia i nazewnictwo, a także rekordy. Super, że nie zapomniano o osobach niepełnosprawnych, a czynnych sportowo, którzy również osiągają sukcesy, np. na paraolimpiadzie.

Jest to produkt, który obfituje w wiele interesujących zagadnień oraz bazujący na ciekawostkach. Nawet osoby, które nie uprawiają sportów, ale kibicują i dopingują swoich ulubieńców będą zadowolone. Bardzo dobry produkt, jeden z lepszych w tej serii! Edukacja w tym wykonaniu porusza i inspiruje – nie tylko do działania, ale też do nauki!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR.

Film: „Sport Dzieci kontra Rodzice” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!