Recenzja klocków GraviTrax Expansion Looping

GraviTrax” to genialne klocki konstruktorskie do tworzenia własnych rollercoasterów, które zaczynają właśnie poznawać nabywcy, a wybrani recenzenci, którzy mieli okazję otworzyć troszkę wcześniej, już wybrali produkt zabawką roku. Gratulujemy i dołączamy się do zachwytów. Tym razem będziemy rozbudowywali „GraviTrax Starter Set” z małym dodatkiem.

Rozszerzenie „Expansion Looping” to nic innego, jak pętla dla kulek. Nie jest to samodzielny dodatek, a kolejny fragment do naszego bazowego toru. W pudełku otrzymujemy spiralę zbudowaną z dwóch części zielonego toru w kształcie łuku oraz podstawkę, ponadto pojedynczy tor – najdłuższy most, dwa średniej długości i trzy najmniejsze. Krótka broszurka informuje, jak złożyć pierścień i wskazuje wykorzystanie w dwóch planach budowli – ze wsparciem siły grawitacji swobodnego spadku oraz z wystrzeliwaniem kulki przez magnetyczną wyrzutnię.

Pierwsze wrażenie jest takie, że bardzo do ładne, ale malutko. Prawda jest taka, że tutaj nie płacimy za ilość komponentów, chociaż dodatkowe tory zawsze się przydadzą, ale za bajerancki gadżet – nową czaderską zabawkę do naszego lunaparku. Na szczęście ceny dodatków nie są wygórowane, a wszelkie klocki ze specjalnymi funkcjami to główna atrakcja każdej zjeżdżalni, zatem zakup polecamy.

Po przetestowaniu dwóch projektów przedstawionych w instrukcji do „Expansion Looping”, lepiej spisuje się „Przykład A” – tutaj kulka za każdym razem przetoczyła się przez pętlę. W „Przykładzie B” z wystrzeliwaniem magnetycznym, spiralę przechodziliśmy raz na 3-4 strzały, dopiero po usunięciu podwyższenia z zakrętu przed armatą, co drugie uderzenie trafiało nam do celu pokonując barierę. Generalnie dla pętli prościej było nam dobrać właściwą energię ze swobodnego spadku kulki po torze niż z miotacza napędzanego magnesem – to większe wyzwanie dla projektanta.

Ta zabawka to nowe wrażenia i eksperymenty związane z poruszaniem się kulki do góry nogami. Rozpędzona wpada ona w pętlę i w pewnym momencie zawisa nad ziemią, ale nie spada ze względu na energię włożoną w ruch. Spirala jest głęboka i dobrze wyprofilowana, utrzymuje płynny i stabilny kurs jeśli kulka nie uderzy w łuk zbyt mocno. Dziecko będzie miało frajdę podczas własnych doświadczeń – będzie testowało, jak dużą siłę fizyczną należy włożyć, żeby kulka przebyła kolejną przeszkodę. Jest to również kolejne wizualne i techniczne urozmaicenie dla projektu.

Warto nabyć dla akcji i emocji, dla realizacji nowych, fantastycznych pomysłów i możliwości, które otwiera kolejne urządzenie, które pozwoli ci „przewrócić swój świat do góry nogami”. Bajer!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM TOYS i RAVENSBURGER.

Film: „GraviTrax Expansion Looping” – unboxing

Film: „GraviTrax Expansion Looping” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!