Recenzja klocków Raben Long Truck Blocki

Pod nieco tajemniczą nazwą „Raben Long Truck” kryje się ciężarówka typu TIR z otwieraną tylną i boczną klapą. Ciągnik oraz naczepa w oryginalnych kolorach globalnego przewoźnika. Pojazd całkiem zacnych rozmiarów, przechodzimy więc do bardziej licznych kompletów klocków najnowszej serii „Blocki”.

Raben Long Truck” to zestaw składający się z 267 elementów, przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 lat. Wewnątrz opakowania znajdziecie klocki podzielone na 4 worki oraz 22 strony instrukcji. Elementy z nadrukowanym fabrycznie oznakowaniem „Raben” oraz tablice rejestracyjne do samodzielnego naklejenia. Klocki są kompatybilne z innymi dostępnymi na rynku.

Montaż rozpoczynamy od ciągnika, następnie przechodzimy do naczepy, na samym końcu zajmujemy się paletą z towarem oraz ludzikiem. Nawiązując do tego ostatniego, chłopek nam się nie podoba – główka jakaś taka zbyt mała do reszty ciała, prawdopodobnie wychudzona przez linię uszu, niedopasowana do większych rozmiarów czapeczki z daszkiem, która łatwo odpada. Osobiście tylną klapę chętnie byśmy podwyższyli, żeby dotykała dachu pojazdu, ale to już kwestia gustu. Cała reszta – mega!

Super, że naczepa jest tak skonstruowana, że cały pojazd zgina się bardzo wygodnie – na łamanie jest dużo przestrzeni, zatem nie mamy trudności z braniem zakrętów. Świetnie, że zadbano o takie detale, jak pomarańczowa barwa przy czerwonej na tyle pojazdu. Nie ma również problemów z chowaniem się do wnętrzarza szoferki lusterek bocznych przy otwieraniu drzwi.

Naczepę komfortowo rozłącza się od ciągnika. Nie trzeba używać siły, ale też nie jest to na tyle delikatny mechanizm, żeby samo odchodziło. Warto zwrócić uwagę na długie podwozie naczepy, które w wielu modelach klocków ma tendencję do wyginania się w trakcie budowy, natomiast tutaj jest wzmocnione dodatkowymi klockami z obu stron.

Wnętrze kontenera wyłożone jest gładkimi elementami, zatem nawet przy nieręcznych, dużych paluchach przewożony ładunek wyciąga się komfortowo – wystarczy przechylić pojazd! Dla sprawnej obsługi przewozu, nie bez znaczenia pozostaje również boczne podnoszenie klapy – porusza się nie tylko pionowa ścianka, ale również część dachowa zapewniając dziecku wygodny dostęp do przestrzeni paki.

Ciężarówka wygląda bardzo ładnie. Wszystkie ruchome części chodzą płynnie, elementy lekko się łączyły ze sobą. Widowiskowe są lampy oraz trąbki na dachu kabiny. Oznaczenia przewoźnika potęgują wrażenie realizmu modelu. Zabawka, którą warto zakupić, w szczególności jeśli kompletujecie całą serię, ponieważ komplety tworzą funkcjonalną całość.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl.

Film: „Raben Long Truck Blocki” – unboxing

Film: „Raben Long Truck Blocki” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!