Recenzja gry planszowej Ice Cool 2

Ice Cool” to gra planszowa, która zgarnęła szereg nagród przede wszystkim w kategorii pozycji dla dzieci, ze względu na innowację i wykonanie – fenomenalne trójwymiarowe, wielkie plansze tworzące system klas szkolnych oraz znakomite figurki pingwinów, które pstrykamy, a one przeskakują przez ścianki, skręcają lub ślizgają się po linii prostej. Gra zachwyca nie bez powodu, a to jej druga cześć, która otwiera kolejne możliwości – także architektoniczne dla wszystkich małych projektantów.

Ice Cool 2” to samodzielna gra planszowa oraz dodatek do bazowej wersji, zabawka dla 2-4 uczestników w wieku od 6 lat, rozgrywka zajmuje ok. 30 minut. Jeśli macie pierwotną grę, możecie połączyć oba produkty i bawić się na planszy zajmującej prawie cały stół i aż w 8 osób!

Pod względem wykonania i podstawowych zasad gry druga część nie różni się zasadniczo od pierwszej – dwie nowe reguły, inny wystrój sali lekcyjnych, natomiast mając dwie gry odkryjesz ogromny jej potencjał.

Wykonanie perfekcyjne – pomieszczenia chyba nawet bardziej zdobione, artystycznie super! Zasadnicza cecha identyfikacyjna – pozioma tafla lodu przedzielona głębszymi cięciami niż w jedynce oraz pomarańczowa kreska na bokach zamiast czerwonej. Pingwiny w nowych barwach, więc rywalizuje cała ósemka zawodników. Rybki tym razem nie drewniane, ale plastikowe – bez obaw, zastosowano materiał dobrej jakości.

Bazowa zabawa pozostaje bez zmian, czyli każdy musi być łapaczem i uciekającym. Jeśli gonimy to musimy dotknąć figurki przeciwnika i zdobyć jego legitymację. Kiedy wagarujemy to przechodzimy przez wejścia pomiędzy salami zabierając rybki. Posiadane legitymacje oraz rybki zamieniane są na karty z punktami.

Innowacje na kartach. Te o wartości „1” mają zadania, czyli akrobacje – jeśli przeskoczymy przez ściankę, prześlizgniemy się przez dwie bramy lub odbijemy od bandy i przejdziemy przez pojedyncze wrota, to mamy prawo dociągnąć kolejną kartę ze stosu. Zasada dodatkowego ruchu za dwie łyżwy ciągle obowiązuje! Druga opcja to użycie pary kart o wartości „2” – mamy wtedy możliwość przesunięcia wybranej rybki na inną ściankę, która nie łączy się z pomieszczeniem zajmowanym przez pingwina w jej barwie. Karty wykorzystane funkcyjnie dalej punktują na koniec zabawy.

Przemieszczanie rybek to świetny pomysł, ponieważ albo pomagamy sobie i mamy bliżej do naszej zdobyczy pokarmowej, albo zabieramy przeciwnikowi ją sprzed nosa, a kiedy pojawia się negatywna interakcja to zawsze jest weselej.

Posiadając „IceCool” 1 i 2 możemy je połączyć i stworzyć nową, gigantyczną przestrzeń do gry, na której nie tylko się gonimy, ale również prowadzimy wyścigi – niczym rajd ze startem i metą. W tym przypadku zdobywamy rybki własne i dodatkowe, za pierwszeństwo na poszczególnych etapach biegu. Pojawia się również możliwość wprowadzenia ruchomych elementów na torze – wybrane pomieszczenia mogą się przesuwać. Taka modyfikacja planszy odbywa się przed wykonaniem ruchu pionka przez gracza, który właśnie wykonuje swoją turę. Dzięki takim przekształceniom, przestrzeń rozgrywki będzie odmienna na różnych stadiach gry – poszczególne odcinki będą ciągłe bądź przerwane, a drzwi otwarte lub zamknięte, co również urozmaica zabawę.

Warto jeszcze zaznaczyć, że podczas uczestnictwa w grze 6-8 osób występuje dwóch woźnych, którzy łapią indywidualnie, każdy na swoje konto. W instrukcji zestawiono przykładowe plansze zbudowane nawet z 10 pudełek, aczkolwiek ograniczeni jesteśmy tylko naszą wyobraźnią i przestrzenią w domu.

Ice Cool II” to rewelacyjny produkt! My czekamy już tylko na jakieś rozszerzenia, które zmodyfikują trasy o dodatkowe rampy lub zjazdy, dzięki czemu będziemy mogli budować piętra i kolejne kondygnacje szkoły pingwinów. Cudowna zabawa gwarantowana!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy BRAIN GAMES.

Film: „Ice Cool 2” – unboxing

Film: „Ice Cool 2” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!