Recenzja gry Tęgi umysł Kieszonkowiec Wiedza powszechna

Kieszonkowce” należą do najlepszych quizów dostępnych na naszym rynku. Nie jest to rodzaj gry około-quizowej, które są ostatnio coraz modniejsze – pojawiające się licytacje wyborów konkurentów, żetony czy plansza, ponieważ nie otrzymujemy tutaj niczego ponad same tylko karty z pytaniami i odpowiedziami – jest to zwykły sprawdzian z wiedzy, standardowa zgaduj-zgadula i w tym przypadku to wystarczy, aby ją pokochać! Forma zabawy wydaje się mało atrakcyjna dla najmłodszych, ponieważ zbyt szkolna, ale akurat ta seria obroni się – rozwiązania to wyłącznie ciekawostki, które aż chce się czytać, gdyż są odkrywcze i pasjonują, nie podano ich również w stylistyce encyklopedycznej czy słownikowej, co bardzo cieszy.

Tęgi umysł” to „Kieszonkowiec” z podtytułem „Wiedza powszechna”, w którym zebrano zagadnienia z historii, polityki, sztuki, architektury, chemii, fizyki i astronomii. Kategorie arcyciekawe lecz wyjątkowo dojrzałe – stąd dopisek „dla dorosłych”. Pojedyncza talia to 162 pytania.

Rewelacyjny jest wybór pytań, ponieważ są to tematy mocno niestandardowe, natomiast fenomen tej serii tworzą odpowiedzi – krótkie teksty, napisane specyficznym językiem, często wywołujące emocje, po wielokroć żartobliwie, perfekcyjnie zredagowane. Z rozwiązania dowiemy się nie tylko, jaki jest poprawny wynik naszych dociekań, ale jak stylowo odpowiedzieć na takie zapytanie do nas skierowane – coś wspaniałego dla ludzi kochających konwersacje na poziomie, ceniących sobie wartościową argumentację oraz osób lubiących się pokazać i błyszczeć w towarzystwie.

Głębia rozwiązania, które ma na celu zrozumienie istoty prezentowanego pojęcia, nie tylko podanie prostej odpowiedzi, niesie ze sobą ryzyko pogubienia się czytelnika. Zdarzyć się może, że będziecie musieli spojrzeć jeszcze raz na pytanie i dopiero z kontekstu wypowiedzi pojawi się wynik postawionego przed wami zadania. Ma to jednak wielką zaletę, że czasami dwa razy przeczytacie i zapamiętacie, a dzięki temu poszerzycie swój światopogląd i wiedzę powszechną.

Tęgi umysł” to genialny quiz dla wszystkich, którzy interesują się grami słownymi, wiedzą raczej niepraktyczną, aczkolwiek kreującą wizerunek rozmówcy, jako osoby inteligentnej, oczytanej, światłej. Bardzo polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD.

Film: „Tęgi umysł Kieszonkowiec Wiedza powszechna” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!