Recenzja klocków GraviTrax Expansion Hammer

GraviTrax” to naszym zdaniem najlepsza zabawka wydana w tym roku i cieszy nas bardzo, że mamy okazję zaprezentować wam poszczególne rozszerzenia do tego systemu. Jest to rodzaj klocków, w których łączymy ze sobą szyny oraz zakręty tworząc skomplikowane trasy o różnych wysokościach, po których poruszają się rozpędzone siłą grawitacji metalowe kule.

GraviTrax Expansion Hammer” to małe rozszerzenie dlaGraviTrax Starter Set”, czyli zestawu bazowego produktu. Jest to dodatek niesamodzielny, do zabawy potrzebny jest zestaw startowy, do którego dołącza się poszczególne komponenty rozbudowujące nasz rollercoaster o nowe fascynujące funkcje i mechanizmy. Produkt dla dzieci w wieku od 8 lat, chociaż przedszkolak pod nadzorem rodzica również świetnie konstruuje swoje tory – sprawdzone na córce, która uwielbia ten system.

Zabawka z pewnością edukacyjna, ponieważ dzieci poznają działanie sił fizycznych – grawitacja, energia pędu spowodowana spadaniem kulki z wysokości oraz jej wytrącanie się związane z hamowaniem pod górę i zatrzymywaniem na przeszkodach.

GraviTrax Młotek” zawiera w sobie mechanizm na wzór wahadła wraz z podstawką, kulę, 6 szyn – pojedynczą najdłuższą, dwie średniej długości i trzy krótkie, w instrukcji ukazano montaż oraz przykładowy, gotowy tor.

Narzędzie przypomina katapultę, ale widok jest mylący, ponieważ mechanizm nie strzela, nie wyrzuca kuli w powietrze, ale uderza o obiekt, który wlatuje na podstawkę. Kula umieszczona na wahadle jest większych rozmiarów niż ta tocząca się po szynach. Z dwóch stron, po bokach znajdują się wsporniki. Element chwytny na kulę wraz z celem uderzenia, które wprawia go w ruch nie dokonuje pełnego obrotu, ponieważ w pewnym momencie następuje blokada, dzięki czemu można swobodnie ustabilizować ciężar na wysokości.

Kulka uderza w wahadło, które traci równowagę, następnie duża – zawieszona na wysokości kula opada i bije w tą małą stojącą na podstawce. Włożona energia nie jest tak silna, jak w wyrzutni magnetycznej, natomiast idealnie nadaje się, aby przedłużyć ruch kulki, której niewiele brakuje, żeby doturlać się na pewną wysokość lub do końcowej linii mety. Teraz zamiast regulować wysokości platform za pomocą podstawek, możemy dodać kulce szybkości w trakcie jej poruszania się, co jest bardzo wygodne i widowiskowe.

Tor, który zaprezentowano w instrukcji ukazuje młotek w trakcie działania, za każdym razem osiągaliśmy końcowy cel, nigdy też kulka nam nie wypadła z rollercoastera. Bardzo dobry przykładowy projekt.

Zabawka jest dobrej jakości, składa się ją prosto, a zmontowana świetnie łączy się z pozostałymi elementami serii „GraviTrax”. Rozszerzenie, które warto zakupić.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM TOYS i RAVENSBURGER.

Film: „Expansion Hammer GraviTrax” – unboxing

Film: „Expansion Hammer GraviTrax” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!