Recenzja gry karcianej Zdrów jak ryba

Zdrów jak ryba” to gra edukacyjna odnosząca się do profilaktyki zdrowotnej, higieny, leczenia, wiedzy związanej ze służbą zdrowia. Quiz podzielono na dwa poziomy trudności, bawimy się w 2-4 osób odpytując sąsiada.

W opakowaniu znajdziemy dwie talie kart – czerwony termometr przy dłuższej krawędzi karty informuje o pytaniach zaawansowanych, żetony – podzielone na 4 zestawy po trzy krążki, instrukcję.

Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na pytanie z karty, wybór 1-3, uczestnik losuje żeton. Pod koniec zabawy każdy identyczny krążek gwarantuje nam noty bonusowe w ilości 1-3 punkty w zależności od kolekcji. Żetony są kolorowe, ładnie ilustrowane, związane z leczeniem, w tym urazów oraz chorobami. Bawimy się do momentu pobrania z talii przez każdego z graczy pięciu kart.

Pytania informują jak interweniować w określonych wypadkach, jakie numery kontaktowe wybierać. Uczestnicy rozgrywki poznają specjalizacje lekarskie, zrozumieją również jak istotna w codziennej egzystencji jest aktywność ruchowa oraz zdrowa dieta, jak również suplementacja witaminowa. Poruszane są także kwestie niepełnosprawności oraz szczepień, które często wywołują silne emocje w społeczeństwie. Wybrane pytania odnoszą się do budowy ciała, a nawet ciąży.

Talia z łatwiejszymi pytaniami zawiera opisy bezpiecznego zachowania wobec potencjalnych zagrożeń. Pojawiają się również informacje o składnikach odżywczych zawartych w produktach spożywczych. W okresach niepogody warto przeczytać najmłodszym o ciepłej czy nieprzemakalnej odzieży i kaloszach. W przypadku nastolatków o szkodliwości palenia papierosów.

Zdrów jak ryba” to quiz w mechanice prowadzenia rozgrywki niemalże identyczny do produktów z serii „Dzieci kontra Rodzice”, natomiast figuruje osobno, samodzielnie. Gra edukacyjna, która pozwala uświadomić dziecku, że powinniśmy zacząć dbać o zdrowie, zanim jeszcze pojawią się pierwsze symptomy choroby.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR.

Film: „Zdrów jak ryba” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!