Recenzja klocków Ciężarówka kontenerowa Blocki Raben

Przechodzimy do największych i prawdopodobnie najlepszych zestawów z serii Raben od klocki Blocki. Na dzisiaj złożyliśmy dla was wyjątkowo piękny model – „Ciężarówkę kontenerową”, która wywołuje bardzo pozytywne emocje nawet u osób, które często budują gigantyczne lub skomplikowane pojazdy z klocków.

Ciężarówka kontenerowa” składa się z 343 elementów, w tym 6 całkiem sporych rozmiarów klocków jest malowanych w firmowe barwy Grupy Raben. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 6 lat.

Montaż rozpoczynamy od ciągnika – 33 slajdy, następnie przechodzimy do naczepy – 25 kroków i kończymy na kontenerach – 6 obrazków. Wszystkie schematy są logiczne oraz czytelne, budowa przebiega bez zakłóceń.

Ciągnik posiada otwierane drzwi, ruchome lusterka boczne oraz dwa schowki za kabiną z uchylnymi frontami. W szoferce jest dużo przestrzeni, łatwo umieścić tam ludzika, gdyż daszek przy demontażu nie rozpada się – na upartego chłopek wejdzie także bokiem po otwarciu drzwi. Łamanie pojazdu posiada tak wiele przestrzeni, że manewrowanie nawet na zakrętach w wąskich uliczkach MyCity jest wyjątkowo wygodne. Ciągnik wydaje się stosunkowo niski, ale za to długi, sterczące wysoko nad kabiną dwie rury dodają urody.

Masywna, odkryta naczepa posiada dwie pary ruchomych barierek po obu dłuższych bokach. Jej powierzchnia wyłożona jest gładkimi klockami, zatem łatwo przemieszczać towar – kilka drobnych klocuszków, które nam pozostały po złożeniu konstrukcji umieściliśmy na pace, żeby móc zahaczyć pakunki od spodu, aby się nie przesuwały samoczynnie. Jeśli posiadacie linkę można ją również wykorzystać i zaczepić o czerwone klocki przód-tył – naprężona także ustabilizuje transport. Podwozie naczepy jest mocne, składane z wielu elementów. Interesujące są również koła – kołpaki i opony wyglądają inaczej niż w standardowych zestawach tej marki. Tutaj widać, że ogumienie jest wzmocnione, a wewnątrz koła znajdują się śruby mocujące, co wygląda rewelacyjnie.

Trzy kontenery są ślicznie zadrukowane. Każdy jest otwierany i czeka na wypełnienie. Na daszkach posiadają zaczepy, które warto wykorzystać przy podnoszeniu ich za pomocą dźwigu – dostępny w serii Blocki Raben.

Jest to jeden z najładniejszych kompletów klocków, które mieliśmy okazję składać od tego wydawcy. Świetny model, super zabawa. Sama przyjemność móc tak chwalić!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl

Film: „Ciężarówka kontenerowa Blocki Raben” – unboxing

Film: „Ciężarówka kontenerowa Blocki Raben” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!