Recenzja Milionerzy Wyzwanie Dorośli vs Dzieci

Milionerzy” to genialna koncepcja, która sprawdziła się w realizacji teleturnieju, całkiem nieźle wypadła w grze planszowej – idealnie w zabawie przy większym składzie! A teraz została dostosowana do potrzeb dzieci i młodzieży w nowym wydaniu, edycji rodzinnej. Spacerując po sklepach w poszukiwaniu gwiazdkowych prezentów już widać, że pojawia się na szczytach list sprzedaży. Zapraszamy do recenzji.

Milionerzy Wyzwanie” to gra quizowa dla 2-4 graczy lub drużyn, uczestników w wieku od 8 lat. Wewnątrz opakowania znajdziemy planszę do gry, 660 kart pytań i odpowiedzi, 8 żetonów kół ratunkowych, 2 znaczniki dla drużyn, 4 pionki, złoty banknot wygranej milionerów.

W porównaniu z wersją klasyczną odchudzono nieco pudełko, które jest jednak wypełnione po same brzegi i zajmuje mniej miejsca na półce. Zrezygnowano z plastikowych opakowań na karty, natomiast wprowadzono nowe koła, które są jednak nie tylko innowacyjne, ale też wyjątkowo praktyczne. Plansza jest bardziej kolorowa, pojawiły się również pytania z ilustracjami.

Karty zostały podzielone na trzy poziomy trudności, generalnie wydaje nam się, że wszystkie są łatwiejsze porównując je z wersją klasyczną produktu. W zależności od wieku i wiedzy uczestników zabawy możemy indywidualnie dopasować poziom kart do upodobań każdego z graczy.

Koła, których używamy do pomocy, to 50:50, czyli standardowe odpadanie dwóch z kompletu czterech odpowiedzi. Konsultacja polegająca na zapytaniu swojej drużyny o podpowiedź. Zamiana pytania, będąca prośbą o odczytanie tekstu z innej karty. Poszukanie odpowiedzi – minuta czasu na skorzystanie z materiału źródłowego – najczęściej strona internetowa lub encyklopedia. Koła są bardziej intuicyjne w użyciu niż w bazowej wersji produktu, naszym zdaniem lepiej się sprawdzają w trakcie rozgrywki od tych wcześniejszych.

Ułatwieniem w prowadzeniu rozgrywki jest kontynuowanie zabawy w przypadku, kiedy jeden z graczy z drużyny udzielił błędnej odpowiedzi. W takim przypadku przekazujemy znacznik kolejnemu zawodnikowi ze składu, w kolejnej turze tego teamu, wyzwania podejmie się inna osoba – oczywiście, jeśli nie udało nam się zdobyć progu gwarantowanego, to spadamy z danej pozycji drzewka wygranych. Dzięki tej regule zabawa trwa dłużej i bardziej cieszy, ponieważ mamy większe szanse zakończyć ją wspólnym sukcesem!

Zmiany wprowadzone do edycji familijnej „Milionerów” poszły w dobrym kierunku, zabawa tylko delikatnie odbiega od formuły programu telewizyjnego, a jest mocno rozwijająca i sprawia wiele przyjemności. Zastanawia usunięcie „futerałów” na karty, które były oryginalnym gadżetem, chociaż przyznać trzeba, że bez nich nie czujemy się specjalnie stratni – ich wykorzystanie nie miało większego znaczenia dla przebiegu zabawy.

Wyzwanie Dorośli vs Dzieci” do świetne rozwinięcie idei „Milionerów”, ta wersja jest znakomita dla rodziców z młodszymi dziećmi, nada się także, aby zaprosić różne pokolenia do wspólnej zabawy, kiedy spotykamy się podczas okazjonalnych uroczystości, jak urodziny, imieniny czy święta kościelne. Super!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM TOYS

Film: „Milionerzy Wyzwanie Dorośli vs Dzieci” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!