Recenzja gry karcianej IQ Kieszonkowiec logiczny

Nareszcie Wigilia! Dzień, chociaż nie czerwony w kalendarzu, to dla nas już zupełnie, jak Święta! Z całym ceremoniałem uroczystej kolacji, u nas z byczą szopką u Franciszkanów i atmosferą oczekiwania na Boże Narodzenie.

Z tej okazji, życzymy Wam radości serca i pokory Ducha! Żebyście, nie tylko pozostawili wolne miejsce przy stole i jedno dodatkowe nakrycie dla samotnego Wędrowca, ale również zaprosili do wspólnej rozgrywki Kogoś, kto zazwyczaj drzemie lub biega z potrawami, wyjątkowo przedłuża zabawę lub gubi się w regułach. A sami – z wyrozumiałością czekali na swoją kolejkę, ponieważ dzielenie się hobby łączy pokolenia i tworzy wspaniałe rodzinne tradycje.

Niewielka gierka, bo zadanka rozgrywane solo, gdzieś pomiędzy smażeniem karpia a przygotowywaniem makówek, która bardzo jednak cieszy, gdyż daje nam ogromną satysfakcję z każdego rozwiązania – jak wtedy, kiedy domownicy konsumują ze smakiem nasze własne dania! „IQ Kieszonkowiec logiczny” udowadnia, że małe jest piękne, a zagadki i łamigłówki związane z matematyką, tajnymi kodami rodem z książek Dana Browna czy uzupełnieniem graficznych schematów, ciągle zachwycają. Produkt dla użytkowników w wieku od 12 lat, w opakowaniu talia kart.

Znajdziecie tutaj 109 zagadek o różnym poziomie trudności, który został oznaczony świątecznymi gwiazdkami, a może to nam już się nastrój udziela…, na każdej karcie zmieściły się 1-3 logiczne wyzwania dla umysłu, ale również bystrego oka, ponieważ nie tylko liczymy, ale także znajdujemy powtarzające się składowe w sekwencjach. Większość ćwiczeń posiada rysunki, ponieważ często pracujemy na obiektach, które będziemy obracali w przestrzeni, przestawiali lub zamieniali je na odpowiednie znaki numeryczne. Nie zabrakło jednak długich zadań tekstowych, ale rozwiązanie bywa najczęściej bardzo oczywiste i kiedy już podglądacie do odpowiedzi, okazuje się tak rozsądne, że macie sobie za złe, takie oszukiwanie – nie warto!

Świetny zestaw dla wszystkich kochających łamanie sobie głowy. Oczywiście zalecamy zdrowy umiar i dawkowanie, ale za to regularność, ponieważ rozum, podobnie jak inne organy, należy ćwiczyć, aby się rozwijał, szybciej pracował oraz wyłapywał określone zależności.

Produkt znakomicie sprawdzi się nie tylko jako pomoc dla nauczycieli przedmiotów ścisłych – analitycznych, ale znajdzie również miłośników wśród wszystkich amatorów rozwiązywania testów na inteligencję oraz trenerów i uczestników warsztatów samodoskonalenia. Zresztą zalecamy każdemu, a najbardziej seniorom, ponieważ siwa głowa zaczyna zapominać coraz więcej, ale można i warto z tym walczyć!

IQ” to kolejny „Kieszonkowiec”, który pozostanie w naszej kolekcji. Lubimy po nie sięgać, w szczególności podczas długich, monotonnych rozjazdów – genialnie przyspieszają zegary, niczym wehikuł do podróży w czasie, nim się spostrzeżesz – jesteś na miejscu!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD

Film: „IQ Kieszonkowiec logiczny” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!