Recenzja gry karcianej Technika Dzieci kontra Rodzice

Trudno wymyślać nowe zasady do gier edukacyjnych, stąd od dawna najczęściej spotykaną mechaniką jest forma quizu. Jeśli już się odpytujemy, to istotne jest, aby rozwiązania były interesujące – bazowanie na ciekawostkach i wiedzy specjalistycznej, jeśli kupujemy produkt tematyczny, pod konkretne pasje.

Technika Dzieci kontra Rodzice” to gra karciana dla dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat. Seria, która jest główną marką wydawnictwa Kangur polega na rywalizacji między pokoleniami oraz dostosowaniu poziomu kart do każdej ze stron. W opakowaniu znajdziemy 54 karty do gry, na których zgromadzono 156 pytań i odpowiedzi, są też dwie karty pułapki – oddawanie kolejki przeciwnej drużynie oraz 12 żetonów, za których kompletowanie otrzymujemy bonusowe noty.

Pytania skierowane do rodziców są bardzo ciekawe! Wskazujemy pierwszy sztuczny organ, informujemy kto stworzył płytę CD, zastanawiamy się skąd niebieskie odbicia w szybach wieżowców. Będą daty, ale niewiele – kiedy pojawił się smartfon czy pierwszy program w kolorze na naszych ekranach. Porozmawiamy o materiałach produkcyjnych i ich zastosowaniu. O tym, jak technologie wyglądały przed laty – ich ewolucji i zastępowaniu, a także o wynalazcach – czy wiece, że Albert Einstein zaprojektował lodówkę? Dowiemy się, skąd oryginalne nazwy, jak chociażby Google! Skoro o technologiach mowa, to oczywiście nie mogło zabraknąć lotów kosmicznych oraz komputeryzacji. Dla miłośników przemysłu ciężkiego – przetwórstwo surowców, odnawialne źródła energii, itp. A dla przyszłych naukowców – eksperymenty z udziałem Wielkiego Zderzacza Handronów w Genewie. Wiele pasjonujących rekordów – wysokości budowli, prędkości bolidów, ponieważ miarą postępu jest konkurowanie z tym, co już było i nieustanne unowocześnianie!

Pytania do dzieci – może mniej interesujące dla dorosłego, ale kształtujące podstawowe rozumienie świata i jego zależności. Seniorów może śmieszyć, że tłumaczymy dziecku, czym była słuchawka w telefonie, ale skąd mają to wiedzieć – aparaty te odeszły już do lamusa! W tych pytaniach jest mniej ciekawostek, bardziej skupiono się na wyjaśnianiu określonych funkcji rozmaitych obiektów oraz ich znaczeniu dla codziennego życia i rozwoju społeczeństwa czy też szerzej – ekonomii państwa. Odnośnie wykonania – uwagi edytorskie, pojawiają się drobne literówki oraz powtórzenia.

Warto wiedzieć więcej, pytać i udzielać odpowiedzi, ponieważ nauka rozwija i kształtuje charakter, dzięki niej potrafimy się odnaleźć we współczesnym świecie, który staje się coraz bardziej skomplikowany, gdyż od technologii uzależniony. Produkt uczy racjonalnego myślenia, rozumienia zmian zachodzących wokół nas, ale nie jest oderwany od przeszłości, ponieważ bazując na bieżącym stanie wiedzy i obecnie stosowanych technologiach, tworzymy przyszłe innowacyjne – nic jednak nie powstało z próżni, gdyż od zawsze stoimy na barkach gigantów jak rzekł kiedyś Izaak Newton.

Naszym zdaniem jest to jedna z lepszych odsłon tej popularnej serii gier rodzinnych i edukacyjnych.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR.

Film: „Technika Dzieci kontra Rodzice” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!