Recenzja klocków Baza magazynowa Blocki Raben

Nowa seria „Raben” to przede wszystkim dużych rozmiarów komplety, nawiązujące tematycznie do spedycji, logistyki czy po prostu przewozu paczek. Klocki charakteryzują się występowaniem wielu nadruków nawiązujących do oznaczeń firmowych „Grupy Raben”, podobnie do rzeczywistego wyglądu odnoszą się też barwy floty. Dzisiaj jeden z największych zestawów wchodzących w skład serii, czyli miejsce sortowania tych wszystkich pakunków – a może prezentów, które są dostarczane do ich właścicieli.

Baza magazynowa” klocki Blocki to komplet, który zapakowano w ogromne pudło z rączką do przenoszenia. Liczba elementów – przyznam, że trudno powiedzieć, gdyż 535 lub 489 – różne wskazania na froncie pudełka, boczku i instrukcji. Wszystkie drobne elementy pochowane w workach, trzy płaskie podstawy o wielkich rozmiarach, na których stawiamy budynki są luźno włożone do opakowania. Zestaw tworzą: hala magazynowa, stróżówka – wartownika ze szlabanem, furgonetka dostawcza, podnośnik paletowy czy też wózek widłowy oraz trzy ludziki. Spośród klocków od razu w oczy rzucają się żółte pręty budujące przyszłe piętra półek na wielkie, wysoko układane gabaryty.

Generalnie magazyny wydają się mało interesujące, ponieważ z racji przeznaczenia mają być funkcjonalne, niekoniecznie specjalnie ładne. Podobnie chyba jest w przypadku tego kompletu – warto go posiadać, ponieważ cała ta seria jest super, a pomimo że ten zestaw nie oszałamia fajerwerkami, to musimy mieć jakieś centrum zarządzania – najlepiej dopasowane do reszty klocków i dostosowane do tematyki działalności. Towary będą tu leżakowały i czekały na oclenie, przeładowanie – chociażby po wizycie w porcie, gdzie dowozi je kontenerowiec i są przenoszone na pojazdy kołowe przez dźwig ustawiony na nabrzeżu! Baza jest więc takim dopełnieniem, uzupełnieniem całości.

Sala pawilonu wydaje się chłodna, wręcz sterylna – podobnie jak naczepy-chłodnie kiedy przyjrzeć im się z bliska. Na szczęście wyposażenie jest kolorowe i w ciepłych barwach. Półki na produkty układane piętrowo są wykonane z żółtych prętów, a podpory niebieskie. Podłoga jest gładka, dzięki czemu podnośnik na małych kołach nie ma problemu z poruszaniem się. Z przodu budynku znajduje się rampa dostosowana do naczepy ciężarówki. Wjazd można podnieść zamykając wejście. Na bocznej ścianie dwa duże klocki z nadrukami. Pracownik do obsługi pomieszczenia i widlaka, który ma co robić, ponieważ wiele tutaj pakunków.

Wózek posiada widły, które podnosimy na wysokość górnej półki, szerokość dostosowana do palet – klocki imitujące drewno. Przednia szyba wydaje się odrobinę zbyt masywna w stosunku do reszty pojazdu, ale może to tylko takie wrażenie dyletanta, generalnie transporter i tak gubi się wśród tych wielkich ścian więc jest jak należy.

Stróżówka mocno oszklona – wszystko widać, stosunkowo niska, z monitoringiem – ekrany oraz kamera na dachu, ponadto podnoszony szlaban. Wartownik przechadza się dozorując terenu. Nie zabrakło nawet kubeczka z kawą.

Samochód jest wąski, ale wysoki, z napisami po bokach. Kabina z otwieranymi drzwiami oraz paka z podnoszoną klapą. W czynnym zatrudnieniu – uczynny kierowca.

Pierwsze wrażenie odnośnie tego kompletu jest dosyć mylące, trzy wysokie ściany wydają się początkowo raczej ubogie. Natomiast poręcze do wysokiego składowania oraz pojazd do obsługi wnętrza ożywiają atmosferę hali. Budka strażnika czy też kontrola wjazdu dla pojazdów, jako samodzielny obiekt nie pozostaje w pamięci na długo, natomiast będąc dołączoną do kompletu razem z samochodem dostawczym, którego przepuszczamy bądź zagradzamy drogę – wydaje się być wielce obiecująca.

Jest to jeden z takich wielkich zestawów, którego poszczególne obiekty są proste i surowe, natomiast cała „posiadłość” bogata w infrastrukturę! Praktyczne centrum dowodzenia wszechświatem, a przynajmniej międzynarodową korporacją przewozową – dziecko jest zadowolone i to nam wystarczy, aby zarekomendować!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl.

Film: „Baza magazynowa Blocki Raben” – unboxing

Film: „Baza magazynowa Blocki Raben” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!