Recenzja gry karcianej Bogatym być Dzieci kontra Rodzice

Bogatym być, to nie tylko majętnym, ponieważ wartościowe są nie tylko pieniądze, ale również wnętrze człowieka i to, co nas rozwija. Natomiast kasa oczywiście w życiu pomaga, po części także w kwestii zdrowia – leki, operacje, oraz szczęścia – patrz zakupy!

Bogatym być” to najnowszy produkt z serii „Dzieci kontra Rodzice”, quiz przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 lat, do rozgrywek z dorosłymi – rywalizacja międzypokoleniowa z dostosowanymi do wieku kartami.

Wybieramy jedno z trzech pytań z karty, które zagrywamy na przemian. „Karta pułapka” skutkuje oddaniem kolejki przeciwnikowi. Zabawę kończymy, gdy każdy pobierze po 5 kart. Kto więcej ich zdobędzie, czyli udzieli poprawnych odpowiedzi na pytania – wygrywa grę.

Pozycja dzisiaj opisywana bardzo nas zainteresowała, ponieważ większość z nas lubi podglądać bogatych, częściowo dlatego, że im zazdrościmy, ale również z uwagi na luksusowe dobra, które można sobie obejrzeć, a także wyszukane zachowania, o których chętnie plotkujemy. Oryginalne produkty pojawią się w odpowiedziach, ale quiz porusza jeszcze inną istotną kwestię związaną z ewolucją w kierunku bogactwa – inwestowanie i finansowanie.

Dzieci pytają rodziców” o giełdę papierów wartościowych, eksport produktów, prowadzenie własnej firmy, zawody. Porozmawiamy o bogactwie narodów, historii współczesnych Kopciuszków, emigracji zarobkowej i kredytach, roli pieniądza w gospodarce. Najlepsze ciekawostki to oczywiście identyfikacja i opisy dóbr luksusowych oraz ich projektantów czy też producentów.

Rodzice pytają dzieci” o podobne sprawy, przykładowo o drogie marki, ale w tej talii pojawi się więcej pytań odnoszących się do edukacji i przyszłej kariery zawodowej. Będzie zatem tematyka związana z rozwojem osobistym, jak wykształcenie, specjalizacja w określonym zawodzie, czy też podatki, które musimy płacić.

Quiz jest bardzo fajny, ponieważ tłumaczy dziecku, że rzadko kiedy majątek wygrywa się na loterii czy też dziedziczy, natomiast przede wszystkim się go zdobywa poprzez trafione inwestowanie. Takich sukcesów życzymy wam i sobie.

A na co wy byście wydali swój pierwszy milion?

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: „Bogatym być Dzieci kontra Rodzice” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!