Recenzja klocków GraviTrax Expansion Catapult

Przedostatnie z mniejszych rozszerzeń – narzędzi dodających energii toczącym się kulom w naszym rollercoasterze. Kontynuujemy zatem genialną serię systemów zjazdowych marki „GraviTrax”! Mamy nadzieję, że wydawca coś jeszcze wynajdzie, ponieważ wszystkie te kreatywne klocki i poszczególne moduły zabawki bardzo nam się podobały.

Expansion Catapult” to po naszemu „Katapulta GraviTrax” czy też balista, którą można wkomponować w gotowy projekt ułożony w ramach „Starter Set” lub własną, autorską konstrukcję. Oficjalnie klocki przeznaczone są dla dzieci od 8 lat, natomiast córka samodzielnie potrafi rozbudować tory z instrukcji, więc sprawdzone, że wiek można obniżyć o dwa lata.

Po otwarciu opakowania, wewnątrz znajdziecie: wyrzutnię, 4 kulki, 10 zapasowych gumeczek, instrukcję. Kulki są metalowe i identycznej średnicy jak te podstawowe, spadające po szynach. Zaczepy katapulty jak uprzednio składamy z dwóch części po każdej ze stron, które następnie wkładamy w ramię kosza na kulkę oraz w klocek podłoża. Dodatkowo pojawia się zaczep, który umieszczamy od spodu – po naciśnięciu zielonego guzika unieruchamiamy ramię, które w górę podnosi miniaturowa gumeczka, ją najprościej zaczepić nożykiem, gdyż szczelina jest zbyt wąska na włożenie paluchów – długie paznokcie mamy powinny dać jednak radę!

W instrukcji wyjaśniono, jak złożyć katapultę oraz podano dwa przykłady gotowych projektów z jej wykorzystaniem. W obu przypadkach od pierwszego poziomu – w rollercoasterach używamy platformy plastra miodu tworząc piętro – dzieli balistę pojedyncze wolne pole. Odległość jest wymierzona idealnie, natomiast różnie bywa z wysokością. Katapulta znajduje się na tekturowym podłożu, my jednak podwyższyliśmy podpórki kondygnacji – o szare i czarne klocki, ze względu na zbyt silne wyrzucanie kulki i wypadanie jej z szyn oraz zakrętów na podwyższeniu.

Projekt „A” jest prostszy, co nie oznacza, że ubogi, gdyż zajmuje trzy podłoża, z czego jedno szczelnie i w całości. Wyrzucana w powietrze kulka spada na tor lub szynę położone wyżej, następnie porusza się wyznaczoną ścieżką, spada wirem na parter i dociera do celu.

Projekt „B” to już mocno złożona budowla. Startująca kula dociera do balisty, podrzucana jest na piętro, gdzie po torze zsuwa się i uderza w dwie inne kule. Jedna po łuku dociera do wiru i opada swobodnie, tocząc się później do mety. Druga z kolei pędzi po szynach i torze, przecina nawet pierwotną drogę swego rozruchu i również zakrętami trafia do ostatecznego celu swojej wędrówki.

Katapulta działa znakomicie, wraz z doświadczeniem wyczujecie moc wyrzucania i nauczycie się dobierać właściwe wysokości wyższych pięter, na które ma opaść kula. Kosz na ścieżce toru blokujemy naciskając przycisk, natomiast ciężar kuli opuszcza blokadę i uruchamia wysięgnik ciągnięty w górę siłą sprężystej gumki, która po naciągnięciu wraca do podstawowej swej długości.

Projekty lekko zmodyfikowaliśmy, natomiast czuliśmy przy tym frajdę, że poprawiamy instruktorów. Była to lekka i interesująca praca, która miała wiele wspólnego z zajęciem wynalazcy i budowaniem oraz uruchamianiem własnego eksperymentu. Największą satysfakcję poczujecie oczywiście tworząc w pełni autorskie, indywidualne projekty, w których połączycie ze sobą kilka dodatków. Pozostała jeszcze do wypróbowania magnetyczna armata, której pierwotny egzemplarz dostajecie jednak w bazowym produkcie otwierającym serię opisywanych tutaj zabawek.

Polecamy zestaw „Wyrzutnia GraviTrax”, to rozszerzenie generuje pomysły i działa jak najlepsza maszyna oblężnicza dla waszej kulki, która wzlatuje osiągając kolejne szczyty – waszej doskonałości!

To jeszcze bynajmniej nie koniec innowacji – w planach już czekają tunele, trampoliny czy też – uwaga! Winda!!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM TOYS i RAVENSBURGER

Film: „GraviTrax Expansion Catapult” – unboxing

Film: „GraviTrax Expansion Catapult” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!