Recenzja klocków Dom przyjaźni

Dzisiaj pokażemy wam dość spory zestaw klocków, w oryginale od „Lego Friends” z bogatą historią, gdyż „Dziewczęta z Heartlake City” przystosowały do warunków mieszkalnych opuszczoną remizę strażacką, którą zamieniły w całkiem niezwykłą siedzibę.

Dom przyjaźni” przypomina mały zabytkowy dworek z zamkową wieżyczką, typową dla strażaków rurą do zjazdów, a także żurawiem do podnoszenia ciężarów na najwyższe piętro – tutaj z tarasem słonecznym, jacuzzi lub jak kto woli – basenikiem kąpielowym. Składania dość dużo, cały arkusz naklejek do ozdabiania, u nas pojedynczy zagubiony klocek, którego sam pomagałem montować i gdzieś odleciał w drodze do kamery.

Na parterze ogródek, w którym buszuje królik. Smakołyki warzywne, czytaj marchewka i lusterko lub inne cudo dla zwierzaczka na wyposażeniu strefy zieleni. Przy wejściu czerwona skrzynka na listy oraz zjeżdżalnia. Na tyle kuchnia z ławeczką, aneksem kuchennym, naklejaną garderobą i miniaturowym czajniczkiem. Nie zapomniano o piecu do wypiekania pizzy, a także o lodówce i zamrażalniku z lodami wewnątrz. Kolejne lokum na parterze to garaż z podnoszoną bramą – charakterystyczna kurtyna chowana w suficie. Obok wjazdu domek dla chomika lub – tutaj pomysł taty – jakaś ekologiczna forma dostarczania energii, bo ostatecznie mamy orurowanie oraz ruchome łopaty koła młyna!

Na pierwszym piętrze widzimy salon – stół, krzesła, obowiązkowo laptop. Blasku dodają kolorowe naklejki, również za drzwiami szafki! Na balkonie jedna z przyjaciółek daje koncert – widzimy mikrofon na statywie, gitara wisi przy ścianie na zewnątrz pomieszczenia. Na tarasie para leżaków, grill z podnoszoną pokrywą, nie zapomniano nawet o takich detalach, jak hot-dog czy kiełbaska na rożnie.

Kolejne piętro to sypialnia – równo ułożone łóżeczka w ulubionych barwach przyjaciółek. Znajdziemy tutaj podnoszony telewizor, a za nim „ekran z instrukcjami do tajnej misji” – tata musiał się dokształcić, gdyż sam nie był tego pewien. Zgrana paczka natomiast uwieczniła się na wspólnym portrecie, co od razu rozpoznają i wychwytują rodzice. Do wyższych kondygnacji budynku wspinamy się po szczebelkach drabinek. O dawnej jego funkcji przypomina alarm – strażacki, wielki czerwony dzwonek.

Dom przyjaźni” zwieńczony jest małą basztą. Na dachu znajdziemy podnośnik z zawieszonym na linie koszem, bąbelki, oraz zakończony flagą maszt, który służy jako szybki zjazd w dół! Laleczki kręcą się dookoła i rzeczywiście efektownie to wygląda, a dzieci mają wiele uciechy.

Poza domostwem otrzymujemy w komplecie huśtawkę elegancko wkomponowaną w drzewo. Zadbano nawet o takie szczegóły, jak figurka psa i micha z kością. Z kolei, żeby nie pominąć roli kota w girls-bandzie, na korze zawieszono plakat o zaginionym futrzaku.

Spragnieni aktywności pojeździć mogą na rowerze Oliwii, a przyczepka do niego doczepiona to tak naprawdę mobilny warsztat, jak mi córka podpowiada – Emmy, gdyż ona jest tutaj majsterkowiczem. Bohatera posiada zresztą swój osobisty buduar z narzędziami.

Komplet wydany na bogato, jest okazały i bardzo funkcjonalny. Gwarantuje niezapomniane przeżycia podczas wspólnej zabawy.

My oczywiście polecamy w oryginale i w pięknym opakowaniu, ponieważ dom sprowadzany bezpośrednio z Azji z wyglądu może jest identyczny, natomiast doświadczenie z takimi produktami może być różne! Zdarza się, że zabraknie pojedynczego klocka, czasami elementy trzeba dociskać na siłę, lub wręcz przeciwnie – siedzą zbyt lekko i samoczynnie mogą nam odpadać. Oczywiście zdarzają się wyjątki i komplety idealne, które odróżnia jedynie brak napisu na ząbkach, ale to szczęśliwy traf i pewne ryzyko. Wybór należy oczywiście do was, w każdym razie dziecko i tak będzie zadowolone, że spędzacie razem swój wolny czas i bawicie się w układanie klocków, a potem odgrywanie scenek i scenariuszy zabaw.

Film: „Dom przyjaźni Legoings Friends” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!