Recenzja Człowiek Dzieci kontra Rodzice

Człowiek w centrum wiedzy i myśli – humanizm czy też renesans! Dzisiaj „Dzieci kontra Rodzice” w wersji odnoszącej się do ludzi, zatem odradzamy się intelektualnie, ale przede wszystkim poznajemy dzieje ludzkości – z akcentowaniem tych najbardziej odległych, czyli prehistorii!

Człowiek Dzieci kontra Rodzice” to nowa odsłona quizu dla rodziców i ich pociech, przeznaczonego dla dzieci w wieku od 7 lat. W poręcznym opakowaniu znajdziemy 54 karty do gry, na które składa się 156 pytań, 2 karty pułapki oddające kolejkę przeciwnej drużynie, broszurowa instrukcja.

Zasady niezmienne od lat, więc wybieramy jedno z trzech pytań na karcie. Odpowiadamy na zmianę odpytując przeciwnika lub członków konkurującej z nami drużyny. Za poprawne rozwiązana otrzymujemy karty, pułapki oddają kolejkę. Bawimy się do momentu, aż wyciągniemy po 5 kart z każdej talii. Wygrywa osoba, która zdobyła najwięcej kart za poprawne odpowiedzi.

Dzieci pytają Rodziców” o relacje obu płci w danych statystycznych, w odniesieniu do rozmaitych krajów, przykładowo pytania związane z długością życia, porównanie liczby kobiet do mężczyzn, nazwy poszczególnych ras i potomstwa rodzącego się z ich połączenia, ewolucji człowieka od czasów prehistorycznych – funkcjonowanie w epoce kamienia łupanego. Najbardziej znane wynalazki i odkrycia geograficzne. Rdzenni mieszkańcy kontynentów, ludy i plemiona. Generalnie wiedza odnosząca się do demografii, socjologii, odrobinę – historii.

Rodzice pytają Dzieci” o grupy krwi i ich popularność, rodzaje rządów – nazewnictwo władców w wybranych krajach, rodzaje pisma, mitologię antyczną, najważniejsze wynalazki w dziejach ludzkości.

Obie talie są do siebie bliźniaczo podobne. Momentami trudno wskazać, która z nich jest przeznaczona dla danej grupy odbiorców – w każdym przypadku znajdziemy pytania banalne oraz bardziej skomplikowane. Udzielając odpowiedzi możemy wykluczyć niepasujące wyniki i dzięki ich eliminacji wskazać te poprawne. Rozwiązania nierzadko są ukazane w sposób żartobliwy – w szczególności te błędne, one z pewnością poprawią humor dorosłemu odbiorcy.

Rodzice nie powinni poczuć się zmęczeni zabawą z dzieckiem – większość rozwiązań przedstawionych tutaj zagadek raczej nie zapewni wam wysiłku intelektualnego, natomiast po pewnym czasie możecie poczuć się delikatnie znużeni. Tematyka obu talii może być nowością dla ucznia szkoły podstawowej – przynajmniej na poziomie pierwszych kilku klas i ciekawym uzupełnieniem do nauki wyniesionej z lekcji geografii czy też historii.

Nam bardziej przypadły do gustu wcześniej opisywane odsłony tej serii, chociażby o dobrych manierach przy stole, technice czy też pracy detektywa. Ta część wydaje się zbyt ogólna, momentami także nieco za bardzo statystyczna – badawcza. Wszechstronna edukacja pozytywnie jednak wpływa na inteligencję, warto zatem spróbować! Tym bardziej, ponieważ karty udowadniają, że człowiek – brzmi dumnie, a kreatywność homo sapiens zmienia świat na lepsze!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: „Człowiek Dzieci kontra Rodzice” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!