Recenzja klocków GraviTrax Expansion Trax

Dzisiaj pokażemy wam drugie z większych rozszerzeń do systemu zjeżdżalni „GraviTrax”. Naszym zdaniem jest to najbardziej potrzebny ze wszystkich kompletów, które możecie zakupić dodatkowo do „GraviTrax Starter Set”, aby zwiększyć rozmiary waszych projektów.

GraviTrax Expansion Trax” to nic innego, jak zestaw torów, czyli komponentów po których bezpośrednio poruszają się nasze kulki, a więc: zakrętów, kolejnych podwyższeń dróg, a także szyn. Dołożono również nowe metalowe kule do wprawiania w ruch poprzez uderzenia. Zabawka na naszym rynku funkcjonuje pod nazwą „Zestaw uzupełniający Tory”, z czego wynika jej przeznaczenie – otrzymujemy dodatkowe klocki do budowania tras.

Nie jest to samodzielne rozszerzenie, do zabawy potrzebujecie bazowy produkt. Klocki przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 lat, chociaż granica ta jest nieco zawyżona i nie przeszkodziła nam bawić się z młodszą o kilka lat córką, a jej cieszyć się z samodzielnie złożonych, czasem nawet wymyślanych od podstaw rollercoasterów!

Wewnątrz opakowania znajdziemy: 6 kulek, 16 dużych elementów dystansowych, 8 małych elementów dystansowych, 7 zakrętów, 1 skrzyżowanie, 1 długą szynę, 2 średnie szyny, 3 krótkie szyny. Wszystkie klocki zamknięte są w workach strunowych, kulki osobno w zgrzewanych fabrycznie foliach.

Jak widać na filmie, nie otrzymujemy tutaj instrukcji z nowymi przykładami dla konstrukcji, ponieważ komplet ten nie wprowadza niczego innowacyjnego, co należałoby tłumaczyć na schematach. Natomiast „Expansion Trax GraviTrax” trzeba posiadać, gdyż każdy konstruktor dobrze wie, że bez dostatecznej ilości klocków nie zbudujesz niczego godnego uwagi, a nam przecież zależy, aby zjeżdżalnia była nie tylko bogata w techniczne wynalazki, ale przede wszystkim potężna, co ściśle wiąże się z długością spadania kulek i funkcjonowania całego systemu torów.

Krętych zakrętów używamy najczęściej, kiedy brakuje przestrzeni i trzeba upchać tory na mniejszej powierzchni lub zbliżamy się do granicy planszy, aby szybko odbić w inną stronę. Z kolei te o szerokich łukach, gdy kule toczą się z większą prędkością, aby nie wyleciały z toru. Wszystkie białe elementy są konieczne, aby zakładać proste szare tory – elementy dystansowe pełnią tu rolę podporową jak w mostach dla przęseł – to na nich stawiamy kolejne fragmenty zagłębionej w plastikowym klocku ścieżki i zmieniamy wysokości oddziałując przy tym na tempo ruchu.

Jeśli „GraviTrax” wam się spodobał, o czym jesteśmy święcie przekonani, to w pewnym momencie zakupicie i parę takich kompletów, ponieważ dwa razy tyle klocków to zdublowane możliwości! Wspominam o tym, ponieważ my właśnie, na chwilę obecną już mamy takie drugie – po to tylko, żeby zwiększyć skalę działania!

GraviTrax Tory” to kreatywne zajęcie dla całej rodziny, znakomite uzupełnienie klocków, rozwinięcie pięknego pomysłu na praktyczną edukację dziecka poprzez własne eksperymenty i doświadczenia związane z grawitacją, a ostatecznie po prostu – rewelacyjna zabawa!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM TOYS i RAVENSBURGER

Film: „GraviTrax Expansion Trax” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!