Recenzja gry karcianej Miny jak cytryny

Plastyczna twarz oraz aktywne ćwiczenia mimiczne są potrzebne nie tylko podczas gry aktorskiej, ale także w terapii logopedycznej, ponieważ przed przystąpieniem do właściwej nauki wymowy czytanych liter trenujemy język oraz usta, nie zapominając o nadymaniu policzków. W tej grze otrzymujecie całe mnóstwo portretów postaci, których wyrazy twarzy naśladujecie. Behawioryści z pewnością mogą je wykorzystać również do prezentacji rozmaitych emocji czy też zachowania w określonych sytuacjach. Przede wszystkim jednak – jest to wesoła gra towarzyska!

Miny jak cytryny” to gra karciana dla 2-8 uczestników w wieku od 4 lat. Wewnątrz opakowania znajdziemy dwie talie kart portretów – pomarańczowe, które rozkładamy na stole oraz zielone, z których wybieramy grymas do zademonstrowania. Jest jeszcze klepsydra, ponieważ zabawa pod presją czasu zawsze budzi większe emocje, notes do zapisu punktacji oraz krótka instrukcja – rozgrywka jest intuicyjna i nie wymaga wiele tłumaczenia. Naszą uwagę zwróciły mocne, sztywne karty, które powinny wytrzymać wiele żywiołowych partii.

Uczestnicy tworzą układ z pomarańczowej talii, wszystkie karty należy rozłożyć obrazami ku górze, w centralnym punkcie miejsca gry, aby każdy z graczy miał do nich swobodny dostęp i dobrze je widział. Celem gry jest zdobywanie kart za poprawne wskazanie ilustracji ukazującej grymas twarzy, którą imitował demonstrator. Karty za właściwe wskazania zdobywa osoba odtwarzająca w realu wzorzec z portretu oraz gracz, który jako pierwszy wybrał poprawną kartę w układzie. Karty są gromadzone, jako noty.

Warto jeszcze wspomnieć, że osoba wcielająca się w mima czy też w rolę wybiera jedną z trzech losowych kart z wierzchu stosu zielonych, oczywiście robi to w ukryciu przed resztą graczy. Kolejka osoby demonstrującej będzie przechodziła na kolejne osoby.

W przypadku błędnego wskazania nie ma kar, płynnie przechodzimy do kolejnego uczestnika nie zdobywając punktów w danej turze. Błędnie wybrana karta pozostaje wśród rozłożonych, a zielona od osoby demonstrującej wędruje na spód stosu dobierania. Zabawę kończymy, kiedy wszystkie portrety znajdą swoich właścicieli, zostaną odgadnięte.

Miny jak cytryny” to znakomita gra dla rodziny, ale również towarzyska, ponieważ świetnie nada się na imprezę kiedy goście lubią sobie pożartować i chętnie wchodzą w rozrywkę przypominającą kalambury. Podczas zabawy możecie liczyć na dużo śmiechu i uciechy kiedy sięgacie przed innymi do właściwej karty. Za każdym razem czas oczywiście ucieka, a my się mobilizujemy lub denerwujemy, w każdym razie napięcie skacze. Ćwiczenia twarzy są intensywne i z pewnością po kilku grach poczujecie się zdrowo zmęczeni, ale zadowoleni z zabawy.

Podoba nam się ta gra, ponieważ na rynku nie ma wiele zabaw związanych z odtwarzaniem postaci, w których istotna jest gra aktorska i body language, nawet jeśli to ciało to tylko buzia. Należy również akcentować dodatkowe walory tej pozycji i jej potencjał, który wykorzystać mogą specjaliści od emocji i mowy. Gorąco polecamy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER

Film: „Miny jak cytryny” – unboxing

Film: „Miny jak cytryny” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!