Recenzja klocków Statek kontenerowy z Żurawiem Blocki Raben

Dzięki temu ogromnemu kompletowi klocków wasze nabrzeże nie będzie świeciło pustkami, otrzymujecie bowiem obiekt na wodę oraz wyposażenie portu. Jest to największy i najbardziej okazały zestaw z serii „Raben” od „klocki Blocki”.

Statek kontenerowy z Żurawiem” to 580 klocków zapakowanych w ogromne pudło z rączką, dla dzieci w wieku od 6 lat – my z asystą rodzica proponujemy wcześniej. Całość zabudowy zajmuje dużo przestrzeni, gotowa i złożona wygląda ślicznie, a funkcje skonstruowanych obiektów pozwolą wam na wspaniałą, kreatywną zabawę z wieloma pomysłami na rozmaite historie z klockami w rolach głównych.

Montaż rozpoczynamy od żurawia – dźwig porusza się po linii prostej na platformie oraz obraca wokół własnej osi, ramię wysięgnika, na którym opiera się lina jest zginane. Kabina operatora jest wysoko osadzona oraz oszklona, posiada wejście boczne i szeroki właz na dachu. System linek świetnie dopasowany do kontenerów – zahaczamy je w czterech punktach na rogach podnoszonego pakunku. Podoba nam się konstrukcja podpór żurawia, które z wyglądu przypominają metalowe siatki kolosalnie wysokich maszyn ustawianych na terenach budów.

Kontenerowiec jest o tyle interesujący, że kadłub statku nie jest jednolity, czy też złożony z 1-2 części, ale budujemy go z wielu elementów, które możemy potem swobodnie wykorzystać w autorskich konstrukcjach. Opływowy kształt jednostki uzyskujemy poprzez użycie kilku dużych, płaskich klocków. W przypadku montażu płaskich klocków na dziobie młodsze dzieci powinny poprosić o pomoc rodzica, ponieważ duże elementy trzeba mocno i równo docisnąć – pamiętając przy tym, żeby powstały schodki pomiędzy kolejnymi poziomami.

Do kompletu otrzymujemy dwa ludziki – marynarza i kapitana statku. Barwy są wspólne dla całej serii „Raben” oraz dla rzeczywiście działającego na rynku operatora. Oznaczenia wizualne przewoźnika są fabrycznie nadrukowane przez producenta. Klocki są ładne, jakość nam odpowiada, instrukcja precyzyjnie ukazuje proces budowy.

Z drobnych mankamentów – jednemu z chłopków nóżki nie dociskały się do górnej części tułowia i należało nożykiem dociąć nierówno skrojoną granicę klocka – chwila roboty. Pojawiły się także nieścisłości odnoszące się do liczby elementów – 580 lub 576 w zależności, gdzie spojrzysz! Prosimy o konsekwencję.

Klocki są świetnie zorganizowane, obiekty znakomicie do siebie dopasowane wizerunkowo i tematycznie oraz uzupełniające w ramach serii. Dźwig poruszany jest bezpośrednio wzdłuż nabrzeża przy którym cumuje statek z kontenerami. Jeśli posiadacie samochody ciężarowe czy też magazyn, dostępne w ramach tej serii możecie odtworzyć cały łańcuch dostaw.

Czuje się ogrom tego projektu, który zachwyca nie tylko rozmiarami, ale również eleganckim wyglądem – industrialny klimat, potęga globalizacji i moc tonażu – i przede wszystkim świetnymi warunkami. Warto połączyć zestaw z innymi służbami – nie tylko seria związana z transportem, ale także straż pożarna, czy też policja. Bezpieczeństwo ładunku wymaga ochrony, a nagła awaria zawsze zdarzyć się może – nie tylko pożar, bo także zalanie kajuty – i wtedy czekamy na interwencję! Mnogość scenariuszy siedzi tylko w twojej głowie, to właśnie potęga wyobraźni, którą tak pięknie rozwijają klocki.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl

Film: „Statek kontenerowy z Żurawiem” – unboxing

Film: „Statek kontenerowy z Żurawiem” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!