Recenzja gry Honeycombs

Pszczoły to najprzyjemniejsze z owadów, zaraz obok motyli i biedronek, aż dziw bierze, że nikt jeszcze nie nazwał tak sklepów. Gier o pszczołach jest niemało, ale takiej uroczej jak ta dawno już nie spotkaliśmy. Świetnej jakości kamienie, symbolika związana z miodkiem, rekomendacja od Mensy, jest lepiej niż dobrze!

Honeycombs” to nic innego jak plastry miodu, produkt dla 1-8 graczy w wieku od 6 lat, czas zabawy ok. 15 minut. W pięknym woreczku, który wystylizowano na ul znajdziemy 52 sześcioboczne płytki oraz instrukcję wyjaśniającą trzy warianty rozgrywki i liczenie punktów.

Każdy z kafelków jest inny, nie znajdziemy kopii, wszystkie są znakomitej jakości – mocne, przypominające tworzywo z kości do gry. Na elemencie widzimy 6 symboli na każdej z bocznych krawędzi i środkowy znak – markę produktu lub funkcję specjalną.

Pierwszy model rozgrywki „Pracowita pszczoła” polega na indywidualnym, samodzielnym układaniu swojego prywatnego plastra miodu. Wszyscy uczestnicy otrzymują identyczną ilość budulca i razem przystępujemy do układania w tym samym czasie. Zasadą jest, że tylko jedna z płytek ma mieć pojedyncze połączenie, co ma zapobiec tworzenia łańcuszka, w którym stykiem będą jedynie pojedyncze boki. Pierwsza osoba, która ułoży stopuje resztę. Sumujemy punkty z połączeń, odejmujemy za płytki niedołączone do plastra, wyciągamy te błędnie połączone. Każdy symbol musi mieć swój odpowiednik, ewentualnie korzystamy z jokera, o czym później. Kolejna runda to nowe rozdanie kafli i pojedynek od nowa. Ścigamy się w ten sposób trzy razy i sumujemy wyniki turnieju.

Drugi wariant to „wielki plaster miodu”, który budujemy wszyscy razem. Rozpoczynamy od pojedynczej płytki w centrum, każdy otrzymuje trzy kafle tworzące rękę gracza, którą po dołożeniu uzupełniamy. Bawimy się do wykończenia płytek. Używamy tutaj dodatkowych funkcji kafli, które ukazane są w centrum. „x2” to podwojenie notowań za daną płytkę, zamaskowana twarz to „kradzież” – dokładamy kafel w cudzej turze, zakręcona strzałka to „dodatkowy ruch” – dołożenie drugiej płytki i uzupełnienie ręki parą, kolorowa pszczoła to joker, a czarno-biała skutkuje wyborem zastępczego jokera z symboli bieżącego kafelka. Warto jeszcze dodać, że uzupełniając „rdzeń”, czyli pączek kwiatu lub też środek rozety, generalnie płytkę otoczoną sąsiedztwem, otrzymujemy bonusowe pięć punktów extra.

Trzeci wariant zabawy to „miodowe puzzle”, czyli po prostu swobodne układanie, w którym sobie pomagamy i wspólnymi siłami układamy piękny obrazek plastra miodu, najlepiej jednolitego i bez dziur. Tutaj zmieniamy położenie, jeśli mamy ochotę przełożyć płytkę i nie ma potrzeby zapisu punktów.

Honeycombs” to słodka gra, ale również pomagająca rozruszać szare komórki i wyzwalająca gorące emocje, w szczególności kiedy się gonimy. U nas ta gra pozostaje w kolekcji i przypuszczam, że gdybym ją otrzymał pod koniec zeszłego roku to bym ją nominował do najciekawszych produktów familijnych i dla młodszych dzieciaczków. Rewelacyjna, rzecz!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy PIATNIK

Film: „Honeycombs” – unboxing

Film: „Honeycombs” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!